Мати загиблого в Авдіївці бійця виграла суд проти Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Івано-Франківський суд постановив стягнути з Російської Федерації 60 тисяч євро на користь жінки.

Матір військового Ярослава Костишина, який загинув під час війни на Донбасі, виграла суд проти Росії.

Відповідне рішення про стягнення з держави-агресора суми еквівалентної 60 тисячам євро на користь Марії Костишиної 7 лютого прийняв Івано-Франківський міський суд.

Як розповіла ТСН.ua Марія, це вже був другий виграний їхньою родиною суд. Минулого року до суду на Росію подала дружина загиблого Світлана, яка з двома дочками проживає у селищі міського типу Ярмолинці на Хмельниччині.

Ярмолинецький райсуд прийняв рішення про стягнення з Російської Федерації на користь вдови Костишина і його неповнолітніх дочок суми морального і матеріального збитку еквівалентної 189 тисячам євро.

Мати загиблого в Авдіївці бійця виграла суд проти Росії
Facebook/Андрій Сенченко

Тоді російська сторона не подала апеляції. Якщо протягом десяти днів не буде оскаржено і рішення Івано-Франківського суду, воно набуде чинності і родина отримає законні підставі вимагати виконання рішення суду.

Єдине питання - хто змусить Росію заплатити.

Один з подальших варіантів дій, каже Марія Костишина, - це звернення до Європейського суду з прав людини. Проте, нарікає жінка, для цього необхідно мати позитивні рішення не одного суду і не щодо однієї родини.

Інший шлях є більш складним. Після того, як рішення набуло чинності, його передають Державній виконавчій службі, яка може арештувати рахунки або майно російських компаній на території України, продати його, а з виручених коштів виплатити компенсацію.

Проте Марія не надто сподівається на ефективність цього шляху, зазначаючи, що виконавча служба відкладає справу у довгий ящик. Тим не менш жінка не втрачає надію, що хоч за рік, хоч за два, але Росія заплатить за свої злочини.

Відео Україна подасть новий позов проти Росії до суду ООН у Гаазі

Адвокат Андрій Турій у коментарі ТСН.ua зауважив, що можливий й інший варіант. "По цьому рішенню суду позивач зможе стягнути грошові кошти не тільки на території України, а й навіть за кордоном у разі наявності договору про правову допомогу між Україною та державою, в якій знаходиться майно боржника - РФ. Є добре відома аналогія зі справою ЮКОСа. У цій справі Франція та деякі інші держави заарештували майно та рахунки РФ, що знаходились на їхній території", - зауважив адвокат.

Порядок дій, необхідних для виконання рішення українського суду, міститься у відповідних договорах про правову допомогу, додав Турій.

Загиблий майор Ярослав Костишин народився в Івано-Франковську, був кадровим військовим, офіцером, служив в армії з 1998 року. За словами матері, Ярослав відправився на фронт за наказом керівництва. Він був великим патріотом і змалку дуже любив Україну.

На Сході Ярослав виконував бойові завдання, був командиром посту на позиціях біля Донецького аеропорту. Загинув 29 березня 2014 року під час виконання обов'язків військової служби в Авдіївці.

Після смерті Ярослава його дружина вступила до лав ЗСУ за контрактом. Наразі вона служить у військовій частині в Ярмолинцях.

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН продовжує розглядати справу України проти Росії. Зокрема, у січні голова МЗС України Павло Клімкін повідомляв, що українська сторона планує доповнити позов новими фактами порушення Москвою прав людини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції