В армії оприлюднили статистику смертності серед "аватарів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міноборони хоче посилити відповідальність за порушення дисципліни у війську.

126 військовослужбовців Збройних сил України загинули чи були поранені минулого року через звичайне пияцтво. Сотні бійців ходили в самоволки, траплялися дезертири та командири, які торгували контрабандою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Міністерства оборони увірвався терпець. Воно підготувало законопроект 4210 – про посилення відповідальності військовослужбовців. У документі передбачено, що відмова від виконання законних вимог командира тягне за собою накладання штрафу від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Розпивання алкогольних напоїв каратиметься аналогічним штрафом або арештом з утриманням на гауптвахті на строк до п'яти діб.

"У 2015 році внаслідок вживання алкогольних напоїв мала місце загибель та травми – 126 військовослужбовців. З них 66 – в районі проведення АТО", - пояснив заступник керівника юридичного відділу Міноборони Володимир Панько.

У документі є статті за самоволку, псування зброї, використання військової машини для власних потреб. За деякі порушення штрафами і гауптвахтою карають і нині, але скарга на солдата-зловмисника має пройти через командира найвищого рангу чи міліцію. Ні ті, ні інші на такі дрібниці часу не мають.

За новим законом, подавати на бійця до суду дозволять безпосереднім командирам – навіть взводів. Суд призначає штраф. Найпопулярніше покарання – 145 мінімумів. Це зараз 2465 гривень.

В Міноборони сподіваються, що закон, який кілька разів відкладали, парламент ухвалить цього тижня.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Відео Через пияцтво минулого року загинули чи були поранені 126 військовослужбовців

Залиште свій коментар

Вибір редакції