1 липня в Історії.

Дата публікації
Перегляди
2529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
1 липня в Історії.

1 липня 1200 року в Китаї винайшли сонячні окуляри.

Про сонячні окуляри, Уїмблдонський тенісний турнір, вітаміни, сцени роздягання у кіно, та про тих, хто народився сьогодні...

 1200 рік   — у Китаї винайдено сонячні окуляри. Вони знадобилися суддям для захисту очей під час довгих для судових засідань.

 У 1877 році  у  Лондоні почався перший Уїмблдонський тенісний турнір.  Першість розігрували тільки серед чоловіків. Переможцем став Спенсер Гор. За право спостерігати фінальну гру глядачі платили один шилінг.

 Вімблдонський турнір (чемпіонат) — найпрестижніший і найстаріший двотижневий турнір великого тенісу, який відбувається щорічно в кінці червня — на початку липня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу й крокету в Лондоні, Англія. Турнір третій за ліком серії Великий шолом (після Australian Open та Roland Garros) і єдиний, що проводиться на кортах із трав'яним покривом.

 1911 року   польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово"вітамін". Тоді виділяли лише 2 вітаміни — А (жиророзчинний), В (водорозчинний), сьогодні їх кількість сягає десятків.

 1915 — перша сцена роздягання в кіно: австралійська акторка Аннетт Келлерман оголилася у фільмі "Дочка Нептуна".

 1 липня народилися:

У 1804-му народилася  Жорж Санд, французька письменниця 19 століття.

1934-гоКлод Беррі, французький кінорежисер, володар "Оскара" 1966 року за короткометражний фільм "Курча".

У  1961 році народилася  Діана Маунтбаттен-Віндзор, принцеса Уельська.  Була дружиною принца Чарльза.

Одна з найпопулярніших в світі жінок свого часу, Діана багато займалася благодійною та миротворчою діяльністю (зокрема, була активісткою руху за припинення виробництва протипіхотних мін та боротьби зі СНІДом). У Великій Британії вважалася найпопулярнішим членом королівської сім'ї - її називали Queen of Hearts. У період її шлюборозлучні процесу з принцом Чарльзом симпатії громадської думки були переважно на її боці.
Діана загинула в Парижі в автомобільній катастрофі разом із коханцем Доді аль-Файєдом в 1997 році.

1967 року народилася  Памела Андерсон, американська фотомодель і акторка, секс-символ. Здобула популярність знявшись у кількох телесеріалах, зокрема "Рятівники Малібу", а також як модель журналу Playboy.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація