10 жовтня в Історії

10 жовтня  в Історії

В цей день запатентували більярдну кулю. / Фото: Flickr Photo Sharing

10 жовтня запатентували більярдну кулю, з'єднались води двох океанів, а в продаж поступив перший у світі пральний порошок.

Сьогодні ще й  Всесвітній день охорони психічного здоров’я .

Згідно з даними ВООЗ до 30% населення у світі тимчасово або постійно страждає від психічних розладів та хвороб.  Починаючи з 1992 р. з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 10-го  жовтня щорічно проводиться Всесвітній День психічного здоров’я. 

  У 1865 році  американець Джон Уеслі Хаятт запатентував більярдну кулю. Він першим знайшов матеріал, котрим можна було замінити використовувану до того слонову кістку.

  У  1901-му   вперше і востаннє американський автобудівник Генрі Форд взяв участь в автомобільних перегонах і виграв їх.

 Наступного року Барні Олдфілд виграв аналогічні змагання на машині Форд-999, що надихнуло Генрі Форда, котрий займався конструюванням автомобілів з 1896 року, на заснування спеціалізованого підприємства - Ford Motor Company.

  У  1913 році  з'єднались води Тихого і Атлантичного океану.

Після того, як була підірвана остання захисна дамба, через Панамський канал, котрий будувався майже чверть віку, з'єднались води Тихого і Атлантичного океану. Перше судно пройшло по ньому лише влітку наступного року. 

  1933-й рік   — У США поступив в продаж перший в світі пральний порошок.

  1943-го    Орвелл Джордж, британський письменник вперше вжив термін холодна війна. 

1963-го року   набув чинності міжнародний Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі та під водою. 

10 жовтня народилися:

  У  1731-му  - Генрі Кавендіш, англійський фізик та хімік.

 Основоположник хімії газів, визначив діелектричні проникності деяких речовин, розрахував середню густину Землі, добув чистий водень і вуглекислий газ, виміряв їх густину, визначив вміст кисню в повітрі.

 1813-й рік  - Джузеппе Верді, італійський композитор, творець музичної драми, автор 26 опер (Ріголетто, Травіата, Аїда, Отелло, Фальстаф).

1861-го року  народився   Фрітьоф Нансен, норвезький полярний дослідник.

Першим здійснив лижний перехід через Гренландію (1888 рік), керівник експедиції у високі широти Арктики на побудованому за власним проектом судні "Фрам", ініціатор підписання угоди про заснування посвідчень для переміщених осіб,  лауреат Нобелівської премії миру

Та  у  1889-му році  народився Михайло Драй-Хмара, поет, літературознавець.

Повʼязані теми:

Наступна публікація