11 липня в Історії

11 липня в Історії

11 липня 1804 року відбулася найвідоміша дуель в історії США. / Фото: Veer

Про найвідомішу дуель в історії США, дослідження Арктики й поєднання Франції та  Іспанії.

 11 липня 1804 року відбулася найвідоміша дуель в історії США.

В дуелі зійшлися давні політичні супротивники — віце-президент країни Аарон Берр і колишній секретар Джорджа Вашингтона, перший міністр фінансів США Александр Гамільтон.  Гамільтон був смертельно поранений і помер наступного дня.

 1897 року зафіксована перша спроба дослідження Арктики за допомогою аеростата.

 Соломон Андре із двома товаришами піднявся в небо з данського острова Шпіцберген. Їх аеростат обсягом 4531 куб. м був оснащений вітрилом, яке кріпилося до складної систему тросів.  Про подальшу долю дослідників не було відомо до 6 серпня 1930 року, коли їхні тіла знайшли на Білому острові (Земля Франца-Йосифа).

 1944-го було засновано Українську Головну Визвольну Раду — політичний провід УПА.

 Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН, хоч остання залишалася організаційною й ідеологічною базою УГВР.

 У 1960 році  на Сталінському (нині Донецькому) металургійному заводі здано в експлуатацію найбільша світі установку безперервного розливу сталі.

 В 1970-му  відкрили перший тунель під Піренеями, що поєднав Францію (Арагно) й Іспанію (Б'єлса).

 2001 рік — провідна компанія з виробництва миттєвої фотографії — американський концерн "Полароїд" оголосив про своє банкрутство. Борг на суму мільярдів утворився через неможливість конкурування з цифровим фото.

 11 липня народилися:

 1934 рокуДжорджіо Армані, італійський модельєр.

Сьогодні імперія Армані включає в себе десятки фабрик з виробництва одягу, сотні бутиків в різних країнах світу, заводи з виготовлення парфумів, аксесуарів для дому, а також меблеві фабрики.

Особисті накопичення модельєра, за станом на березень 2009 року, оцінюється в 2,8 млрд доларів.( при тому що понад 2 млрд доларів Армані втратив в 2008 році з-за різкого зниження рівня продажів продукції його корпорації в зв'язку зі світовою фінансовою кризою).

 У 1935-му народився  Костянтин Єршов, український та російський актор, режисер.

 Був актором Театру російської драми ім. Лесі Українки. Як актор: "За двома зайцями" (Пляшка), "Веселі Жабокричі" (Герасим), "Вечір на Івана Купала"(піп). Як режисер: "Вій", "Людина,  якій щастило"; сценарист: "Звинувачується весілля" та інші.

 У 1958 році народився  Уго Санчес, мексиканський футболіст, нападник.

Кращий гравець Центральної та Північної Америки XX століття.

Входить у ФІФА 100. Є володарем "Золотої бутси" 1990 року. Займає друге місце за загальною результативності в матчах чемпіонату Іспанії. В даний час - тренер.
Відомий насамперед за виступами в УНАМ і мадридському "Реалі" (1985-1992
роки).  . Грав також в "Атлетико" і "Райо Вальєкано" в Іспанії, у клубах Мексики та США.  Надалі – тренер.

Повʼязані теми:

Наступна публікація