17 листопада в Історії

17 листопада в Історії

17 листопада - Міжнародний день студентів. / Фото: УНІАН

Про Вашингтон, Панамський канал, найбільший метеоритний дощ та невгамовних студентів...

 У 1800 році   Вашингтон став столицею США.    

1913 року   Панамським каналом проходить перше судно.

Панамський канал — судноплавний канал, що сполучає Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном, розташований на Панамському перешийку на території держави Панама.  Довжина — 81, 6 км., зокрема 65, 2 км. сушею і 16, 4 км. дном Панамської та Лімонської бухт (для проходу суден глибокою водою).

23 жовтня 2006 року в Панамі були підведені підсумки референдуму про розширення.

Панамського каналу, яке підтримали 79 % населення.. До 2014 року він буде модернізований і зможе пропускати нафтові танкери водотоннажністю більше 300 тис. тонн, що істотно скоротить час доставки венесуельської нафти до Китаю.

В 1939-му   тисячі студентів міста Праги та їхні викладачі вийшли на вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але були арештовані й розстріляні,  або відправлені в концтабори.

Цього дня  нацисти здійснили штурм Університету Праги після масової студентської демонстрації проти убивства Яна Оплетала та вторгнення до Чехословаччини, а також арешту дев'яти студентських лідерів, відправлення 1200 студентів у концтаборам, і закриттю всіх Чеських університетів та колегій. Уперше день було відзначено 1941 року в Лондоні Міжнародною Радою Студентів, членами котрої було чимало біженців. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.  На пам'ять про цю подію Україна разом із світовою спільнотою відзначає День студента  від 16 червня 1999 року.

1959-рік — Південноафриканьска компанія "Де Бірс", Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів.

1966-го  стався  найбільший метеоритний дощ зареєстрований в ніч з 16 на 17 листопада.

Метеори групи Леонідів (з'являються регулярно через кожні 33,25 року) були видні на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки.

У 1970-му зареєстровано   перший випадок, коли музичний матеріал для альбому записувався в умовах концертного залу, а не в студії.

Концерт Елтона Джона у Нью-Йорку записано "в живу" для видання окремою платівкою, котра отримала назву "11/17/70".

1989-й  — поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі приурочену до 50-річчя протестів проти гітлерівської окупації 1939 року.  З цього фактично почалася «оксамитова революція», що повалила комуністичну владу в Чехословаччині.

1994 року  Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму.

В 1996 році - компанія Microsoft здійснила другу спробу (перша - 1994 рік) увійти в ринок портативних комп'ютерних пристроїв - цього дня компанією анонсовано вихід операційної системи Windows CE.

Цього  дня народилися:

У 1906-му  Соітіро Хонда, японський інженер, підприємець, засновник компанії "Honda".

1966-го  - Софі Марсо,  французька актриса (Цілого світу замало, Хоробре серце, Втрачений і знайдений, Тихоокеанський рай, Мої ночі кращі за твої дні, Форт Саганн).

В 1965 році народилася  Руслана Писанко (Писанка), популярна акторка та телеведуча.

Після закінчення Київського Державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого у 1994році,  отримала першу роль у фільмі «Кілька любовних історій». За результатами фільму отримала неофіційний титул «секс-символа» України. Наступного  бере участь у фільмі "Москаль-чарівник", у 1998-му — роль відьми Горпини у стрічці Єжи Гофмана "Вогнем і мечем". Працювала в телевізійнім агенстві "Вікна" телевізійним режисером — пізніше була ведучим "Погоди". В травні 2000-го знялася в відеокліпі "Синій платочек", де була як виконавцем так і режисером разом зі своїм братом Олегом Писанко. Цей кліп був номінований на кращу режисерську роботу України. У 2006 році. брала участь в телепроекті Танці з зірками.

Повʼязані теми:

Наступна публікація