17 вересня в Історії

Дата публікації
Перегляди
3518
Поділитись:
WhatsApp
Viber
17 вересня в Історії

У цей день відбувся перший фестиваль української пісні "Червона рута". / Фото: Офіційний сайт Президента України

До Вашої уваги  хроніка подій історії людства за 17 вересня.

 У  1908 році лейтенант Томас Селфрідж - загинув і став першою жертвою в історії авіації.

На льотному полі форту Маєр (штат Вайомінг) під час тестування біплану, сконструйованого братами Райт на замовлення американської армії, пропелер літака,  перестав працювати і біплан з висоти 50 метрів зпікирував у землю. Сам пілот отримав тяжкі поранення, а його пасажир - лейтенант Томас Селфрідж - загинув і став першою жертвою в історії авіації.

 1976 -й рік   - Під час урочистої церемонії в Каліфорнії американське космічне агенство НАСА представило публіці свій перший космічний човник - "Ентерпрайз".

Його  иробництво   тривало близько десятиліття і обійшлось майже в 10 мільярдів доларів. Перший пробний політ "Ентерпрайз" відбувся наступного року, а 12 квітня 1981 року на ньому був здійснений справжній дводенний політ в космос.

  1983-го року   - На щорічному конкурсі краси Ванесса Вільямс   завоювала титул "Міс Америка" і стала першою чорношкірою жінкою, котра здобула цю нагороду за 62-літню історію конкурсу.

Наступного року Ванесса Вільямс встановила ще один своєрідний рекорд - за відверті фотознімки у журналі Penthouse вона стала першою Міс Америки, котру позбавили цього титулу.

  У  1988-му   у  столиці Південної Кореї Сеулі на Олімпійському стадіоні в присутості 100 тисяч глядачів відкрились XXIV літні Олімпійські ігри.

 В них взяли участь близько 9500 спортсменів з 160 країн. У неофіційному командному заліку перемогу здобула команда СРСР, другою була НДР і третьою США.

 В наступному році  у  Чернівцях відкрився перший фестиваль української пісні "Червона рута".

 17 вересня народилися…

 У  1864-му   -   Михайло Коцюбинський, видатний український письменник (Хо, Для загального добра, Fata morgana, Подарунок на іменини, Тіні забутих предків) і громадський діяч.

1901-го  року   -   Френсіс Чичестер, англійський мандрівник.

В 1966-67 роках за 226 днів в одиночку здійснив кругосвітню подорож на яхті "Джипсі Мот IV" лише з однією проміжною зупинкою.

 У  1908 році народився   Джон Крізі, американський письменник, автор більше 600-т детективних романів під 28-а псевдонімами.

 І в  1939-му   -  Володимир Меньшов, російський актор, режисер, лауреат "Оскара" (Москва сльозам не вірить,  Любов і голуби,  Місто Зеро).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3518
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація