19 вересня в Історії

19 вересня в Історії

19 вересня вперше з'явився персонаж Міккі Маус.

19 вересня вперше  з’явився Міккі Маус, конкурс краси та перший  ядерний вибух. Проте, це ще далеко не все…

 Так, у  1783- році   у  Версалі у присутності французького короля Людовіка XVI і його дружини Марії Антуанетти,  брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, наповненої гарячим димом.

Куля, в гондолі якої знаходились вівця, півень і качка, приземлилась через вісім хвилин із-за охолодження диму, пролетівши 2 кілометри з місця старту.

  1888 року  у  Бельгіїї на курорті Спа пройшов перший в історії конкурс краси.

 До фіналу за надісланими журі фотографіями була відібрана 21 претендентка. Переможницею стала 18-літня креолка з Гваделупи Берта Сукаре, котра отримала премію в п'ять тисяч франків.

 1928-го  у  Нью-Йорку відбулась прем'єра мульфільму "Просто божевільний", де вперше з'явився персонаж Міккі Маус.

 Він був безголосим і мало схожим на відомий сьогодні образ. Завдяки шаленому успіху картини, у цьому ж році Міккі Маус став головним героєм "Пароплава Віллі", першого мультфільму із синхронізованим звуком.

 У  1957-му   на полігоні в штаті Невада (США)  провели перший підземний ядерний вибух.

У 85-му  - Мехіко відчув перший із двох поштовхів страшного землетрусу - удар силою 8.1 бала за шкалою Ріхтера і другий, силою 7.5 бали, котрий відбувся наступного дня,

Землетрус зруйнував значну частину міста і забрав життя майже 10 тисяч осіб; матеріальних збитків було завдано на суму близько 1 мільярда доларів.

 1991 року  німецький турист Гельмут Сімон знайшов у танучому льодовику в Тірольських Альпах поблизу автро-італійського кордону мумію людини, котра жила близько 5 тисяч років тому в епоху неоліту.

Завдяки чудовому  стану залишків мумії, Ецті, поіменованого так за назвою гірської гряди, де його було знайдено, мав зріст 160 сантиметрів, важив близько 50 кілограмів і був на момент смері віком 25-35 років. На тілі Ецті було виявлено численні "точкові" татуювання, 80% котрих точно співпадали із відомими сьогодні акупунктурними точками.

19 вересня  1992 року  на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Токіо український легкоатлет Сергій Бубка встановив світовий рекорд - він стрибнув з жердиною на висоту 6 метрів 13 сантиметрів.

Сьогодні народилися:

 У  1551-му  -  Генріх III, король Франції, останній з династії Валуа;

За часів Гугенотських війн у Франції підступно вбив своїх опонентів католиків братів де Гіз,  але згодом сам загинув від руки релігійного фанатика.

1936 року народився    Ерл Ортер, американський легкоатлет, у метанні диску виграв чотири Олімпіади підряд (1956, 1960, 1964, 1968 років), кожний раз встановлюючи олімпійський рекорд.

1969 рік подарував Росії   Костю  Цзю, російського   боксера, чемпіона світу серед професіоналів у середній вазі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація