23 вересня в Історії

23 вересня в Історії

100 років тому перуанський льотчик вперше перелетів через Альпи.

Тому, хто не байдужий до історії,  ТСН пропонує переглянути найгарячіші подї, які сталися  23 вересня в історії різних країн.

 Отож,  у  1846 році   - німецький астроном відкрив Нептун

 Працюючи в Берлінській обсерваторії, німецький астроном Йоганн Готфрід Галле на підставі теоретичних розрахунків французького астронома Урбана-Жана-Жозефа Ле Вер'є відкрив восьму планету Сонячної системи, названу за традицією іменем античного бога, - Нептун.

 1848-го року  американець Джон Куртіс зробив першу жувальну гумку.

У  1910-му  23-річний перуанський льотчик Хорхе Чавез вперше перелетів через Альпи.

Недалеко від фінішу літак Чавеза впав на землю з висоти 30 метрів, і через чотири дні він, не приходячи до свідомості, помер.

1995-й рік  - у Феніксі  ФБР заарештовало Гульємо Гейде, інженера корпорації Intel.

1993 році, маючи доступ до службової конструкторської документації і технологічної інформації по розробці і виготовленню чіпів 486 і Pentium, інженер  скопіював їх і передав конкуренту Intel, корпорації Advanced Micro Devices (AMD), керівництво котрої одразу ж повідомило про це федеральні органи . Під час слідства Гейде зізнався, що в свій час передавав службову інформацію AMD на Кубу, в Китай, Північну Корею та Іран.

 Народилися 23 вересня:

63-й рік   до н.е. -  Гай Юлій Цезар Октавіан Август, перший римський імператор, в честь котрого названий восьмий місяць року.

У  1861-му  народився   Роберт Бош, німецький інженер, винахідник свічки запалювання, магнето, засновник однойменної фірми.

15 листопада 1886 Бош відкрив у Штутгарті власну фірму, що отримала назву "Майстерня точної механіки і електротехніки".

У перші роки після відкриття власної справи йому доводилося нелегко, тому що левова частка прибутку йшла на закупівлю нового обладнання. У цей час Бош займався в основному виробництвом електричного устаткування, але також іноді змушений був братися і за непрофільні замовлення. До своїх клієнтам він їздив на велосипеді і привчав до цього своїх співробітників. Подібне його поведінка викликало чимале цікавість у мешканців

1872-го року  — Соломія Крушельницька, українська оперна співачка.

В  1943 році  народився    Хуліо Іглесіас, іспанський футболіст ("Барселона"), співак.

Занесений у книгу рекордів Гіннесса - на 1998 рік продано більше 100 мільйонів 60-хвилинних альбомів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація