31 травня в Історії.

31 травня в Історії.

Сьогодні - Всесвітній День блондинок. / Фото: УНІАН

В отстанній день весни у світі відзначають день блондинок.

 Вчені вважають,що  справжня блондинка - явище рідкісне, і за їхніми підрахунками вже до 2202 блондинки остаточно зникнуть з лиця Землі. Тільки за останні 50 років число блондинів і блондинок скоротилося з 49 до 14 відсотків від загального числа жителів планети. А причин цьому кілька. По-перше, щоб дитина народилася блондином, у обох батьків повинні бути світле волосся. По-друге, в країнах, де переважає темний колір волосся, населення неухильно зростає, а ось європейці - німці, скандинави, росіяни, які є носіями "білявого гена" - все частіше обмежуються однією дитиною. Остання людина зі світлим волоссям народиться, на думку вчених, у Фінляндії, де проживає найбільше число світловолосих людей на душу населення.

 1787 рік  — у Великій Британії організований перший у світі крикетний клуб.

 У крикет грають на овальному полі із доріжкою та парою ворітець (вікетом) в центрі двома командами з одинадцяти гравців у кожній. Мета гри в тому, щоб збити поперечину з ворітець. Одна з команд намагається зробити це, кидаючи м'яч, а друга захищає ворітця, відбиваючи м'яч за допомогою битки (але не жодною частиною тіла). При вдалому відбиванні гравці команди, яка захищає вікет, роблять перебіжки, міняючись місцями. Якщо нападникам вдалося збити вікет, спіймати м'яч в повітрі або ж команда-захисник порушує правила, один із її гравців вибуває з гри. Коли 10 гравців команди-захисника ворітець вибуває, команди міняються ролями. Виграє та з команд, яка зробила більше перебіжок.

 В 1859 році  на башті Біґ-Бен у Лондоні запрацював знаменитий сьогодні годинник.

Висота вежі 96,3 метра; годинник розташований на висоті 55 м над землею. Діаметр циферблату 7 метрів. Вага Великого дзвону - 13,8 тонни, висота – більше двох метрів.

Остаточним своєю назвою Великий дзвін зобов'язаний, імовірно, розпорядникові робіт зі зведення нової будівлі Вестмінстерського палацу серу Бенджамину Холлу. Через значні розміри Холла прозвали Великим Беном. Але є і припущення про те, що Біг Беном дзвін і Годинникова вежа стали іменуватися завдяки дуже популярному у той час в Лондоні боксерові Бену Канту, що також відрізнявся вражаючими габаритами.

 1868 року  біля Парижа в парку Сен-Клу відбулася перша велогонка.  Довжина траси становила 1200 м. Переможцем став англієць Джеймс Мур. Спортивний велосипед важив тоді 73 кг

 1870-й  — Едвард Десемдт отримує патент на технологію виробництва асфальту.

В 1879-му в  Берліні відкрилася перша у світі електрична залізниця, було продемонстровано перший електропоїзд, сконструйований Вернером фон Сіменсом.

1884-го   американський лікар, пропагандист вегетаріанства Джон Келлог запатентував кукурудзяні пластівці.

 31 травня народилися:

 В 1955 році  — Володимир Кузьмін, російський і радянський співак, композитор, гітарист.  Був учасником рок-групи "Динамо".

 1965 року народилася  Брук Шилдс, американська модель актриса("Блакитна лагуна").

У віці 10 років Брук Шилдс за згодою своєї матері взяла участь у відвертій еротичній фото сесії для "Playboy Press", знявшись абсолютно голою. До 16 років Шилдс стала однією з найбільш впізнаваних моделей у світі.

 У 1973-му народилася Наташа Корольова (Наталія Поривай), поп-співачка.

У 1990 році пісня Наташі "Жовті тюльпани", яка принесла юній співачці славу не тільки в СРСР, але й за його межами. Серед відомих хітів Корольової —"Под летним дождём" , "Почему умирает любовь", "Киевский мальчишка", "Маленькая страна", "Не умирай",  "Бриллианты слез" та інші. Наталія, крім основної професії, зайнялася ще й  дизайнерським мистецтвом в ювелірній галузі і в травні 2008 року представила ювелірну колекцію "Дочки-матері". 21 вересня 2009 в Москві, на Садовому кільці Наталія відкрила свій салон краси.

Повʼязані теми:

Наступна публікація