5 липня в Історії

5 липня в Історії

У 1998 році на концерті Робі Вільямса у Лондоні зафіксовано рекордний рівень крику натовпу – 126,3 децибела.

Неймовірні події 5 липня.

  1841 рік англієць Томас Кук відкрив першу туристичну агенцію.

 1946 року   французький модельєр Луї Ріедр на показі в Парижі вперше представив купальник-бікіні.

 Продемонструвати дві вузькі смужки тканини на подіумі відмовилися всі манекенниці, крім танцівниці Мішлен Бернадіні.  Костюм дістав назву "бікіні” на честь атолу Маршаллових островів, де чотирма днями раніше США провели випробування атомної бомби.  Ріедр запатентував це сексуальне вбрання через два тижні. Новий купальник завоював широку аудиторію лише через півтора десятки років, коли в бікіні на широкий екран вийшли Бріжит Бардо та Урсула Андресс.

 У 1954  році  вийшов в ефір перший випуск телевізійних новин Бі-Бі-Сі.  Ведучий Річард Бейкер установив рекорд: він читав новини протягом 28 років.

 1998-го  на концерті Робі Вільямса у Лондоні зафіксовано рекордний рівень крику натовпу – 126,3 децибела.

 Народилися:

 1704 рокуДжек Бротон, англійський боксер, який сформулював перші правила боксу й сам упродовж 12 років він утримував звання кращого боксера Англії.

Правила полягали у доступі до рингу тільки самих боксерів і їх секундантів, забороні бити суперника, що впав (такому відводилося півхвилини, аби прийти до тями).  Бротон також вигадав перші боксерські рукавички для використання під час тренувань і показових боїв. Поштовхом для нововведень став сумний випадок, коли один із суперників Джека помер після бою.

 У 1952-му народився   Іван Заєць, український політик, Екс-міністр екології, народний депутат І-IV та VI скликань, тепер - від "НУНС”.

1980 року  — Єва Грін, французька кіноакторка.

Американським дебютом стала масштабна історична постановка Рідлі Скотта "Царство небесне", роль ієрусалимської принцеси Сибілли, закоханої у головного героя хрестоносця Баліана. Вона відмовилась від однієї з ролей у "Чорній Орхідеї" Браяна де Пальми. Наступною стала роль Веспер Лінд — подруги Джеймса Бонда у "Казино Рояль". У вересні 2007-му в Лондоні розпочались зйомки казки "Золотий компас" — екранізація першої частини популярної серії книг "Темні початки" Філіпа Пулмана. Єва Ґрін грає королеву відьом Серафіну Пеккалу.

У 1996 році народилася клонована вівця — Доллі.

Експеримент проводився у Великобританії, у місті Мітлодіан, Шотландія. Преса ж повідомила про це лише через 7 місяців — 22 лютого 1997 року. Проживши 6 років, вона померла 14 лютого 2003 року. 9 квітня того ж року муміфіковані рештки вівці було передано до Едінбурзького музею.

Повʼязані теми:

Наступна публікація