9 травня в Історії

9 травня в Історії

День Перемоги / Фото: donbass.ua

Героїчні події 9 травня.

 Пізно увечері 8 травня 1945-го року у передмісті Берліна акт про повну і беззастережну капітуляцію Німеччини підписав генерал-фельдмаршал Кейтель, пізніше повішений за вироком міжнародного трибуналу. На той момент Гітлер уже покінчив життя самогубством, деякі нацистські ватажки, зокрема, Гіммлер, тікали на захід, щоб здатися в полон англо-американським військам. У Радянському Союзі на мить підписання вже настало 9 травня, тому в СРСР святкування Дня Перемоги було встановлено саме 9-го числа.

В 1755 році в день святкування річниці коронації російської імператриці Єлизавети Петрівни відбулася церемонія урочистого відкриття Московського університету.

Університет має в своєму розпорядженні більше 600 будівель і споруд, включаючи Головну Будівлю на Ленінських (Воробйових) горах. Їх загальна площа близько 1 млн м². Тільки у Москві територія, що займає МДУ, складає 205,7 га. Планується подальше розширення території Університету. Філії університету працюють в Севастополі, Пущино, Черноголовці, Астані (Казахстан), Ташкенті (Узбекистан).

1950 року було створено Європейське об'єднання вугілля і сталі — перше європейське співтовариство, що було провісником Євросоюзу.

 В 1960-му  в  США надійшли в продаж перші у світі протизаплідні пігулки.

 1965-го   лише цього року 9 травня в СРСР уперше стало державним святом, Днем перемоги.

На Червоній площі Москви відбувся військовий парад на честь 20-річчя перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років.

В цей день народилися:

1928 року  Річард "Панчо" Гонзалес, американський професійний тенісист, один із найсильніших тенісистів світу у 1950-ті роки.

У 1969 році  у віці 41 року, провів найтриваліший матч в історії Уїмблдону, перемігши Чарлі Пасареллу після 5 год. 12 хвилин боротьби.

 В 1961-му народився Віктор Неборак, український поет, прозаїк, літературознавець, перекладач, есеїст.

Учасник літугрупування "Бу-Ба-Бу", майстерні "Пси святого Юра".  Автор поетичних збірок "Бурштиновий час", "Літаюча голова",   "Епос про тридцять п'яту хату", незавершеного роману "Пан Базьо та решта".

1962-го Девід Геан, британський музикант, вокаліст групи "Depeche Mode".

У 1967 році народився  Федір Бондарчук, російський актор, режисер ("9-та рота", "Залюднений острів"), сценарист, телеведучий.

Окрім кіно, Бондарчук займається ще й ресторанним бізнесом . Федір є - власником трьох ресторанів у Москві (деякі - спільно зі Степаном Михалковим і Аркадієм Новиковим) [4]: "Vaніль", "Вертинський", "Bistrot". У 2010 році спільно з іншими рестораторами відкрив у Москві кондитерську "Булка".  У вересні 2009 року запустив ресторанний бізнес в Єкатеринбурзі - відкрив два ресторани та цукерні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація