Азаров придумав, як збити ціни на бензин

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Азаров придумав, як збити ціни на бензин

Бензин дорожчає з середини лютого / Фото: AFP

Якщо нафта буде дорожчати - акциз буде знижуватись.

Плаваючі ставки акцизу на нафтопродукти, які будуть залежати від котирувань нафти на світових біржах повинні стабілізувати вартість пального на ринку України, написав прем'єр Микола Азаров на свтоїй сторінці у Facebook.

"Вартість нафти йде вниз - акциз підвищується. Пішла вартість нафти вгору - акциз знижується. Таким чином, ми будемо гнучко стабілізувати цінову ситуацію на ринку нафтопродуктів", - пояснив він.

Глава уряду також нагадав, за минулий рік ціни на нафту на світовому ринку зросли майже вдвічі: з 70 доларів за барель до 125,5 долара за барель.

Як відомо, пальне дорожчає стабільно вже з середини лютого поточного року. Головною причиною цього є ріст світових цін на нафту через загостренням ситуації навколо Ірану. З початку року вартість нафти Brent на європейському спотовому ринку виросла практично на 20%, а оптова вартість бензину і ДП в Україні - більш ніж на 12% і 7% відповідно.

Крім того, в січні 2012 р. набули чинності нові ставки акцизних зборів на бензини і дизпаливо, які були проіндексовані на 8,9%. Таким чином, акциз на бензин підвищився з 182 до 198 євро на тонні, що вилилось у 18 коп./л.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація