Ціни на квартири можуть обвалитись на 10%

Ціни на квартири можуть обвалитись на 10%

Попит на квартири за минулий рік виріс на третину

В столиці житло у новобудовах стало дешевшим за житло у старих будинках.

У поточному році ціни на квартири у Києві і по всій Україні будуть тільки падати, переконані експерти.

"Зараз цінами на квартири ще є куди падати, тому що реальні доходи населення знижуються. Вони можуть зменшуватися такими ж темпами, як цього року, - на 5-10%", - вважає експерт консалтингової компанії MPP Consulting Павло Мельник, передає Сегодня.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь також погоджується з думкою про те, що зниження доходів українців є реальним приводом для подальшого падіння цін на житло.

За його прогнозами, ціни на квартири в доларовому вираженні можуть знизитися на 5% при поточному курсі долара, або на 10%, якщо долар почне дорожчати.

Ще однією причиною для можливого здешевшання нерухомості на 5-10% може стати відсутність кредитування, вважає спеціаліст відділу маркетингу SV Development Сергій Костецький.

В цілому, фахівці відмічають, що після практично "мертвого" 2010-го року у минулому активність покупців виросла. За словами ріелторів, кількість охочих подивитися пропоновані варіанти квартир зросла в рази.

Особливістю нинішнього ринку нерухомості стало те, що житло у новобудовах стало доступнішим, ніж "вторинка". Зараз на первинному ринку можна купити трикімнатні квартири навіть по 1000-1100 дол. за квадрат, а старе житло коштує 1500 дол. за метр.

Повʼязані теми:

Наступна публікація