Найбільш дотаційними регіонами України визнано Київ і Донбас

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільш дотаційними регіонами України визнано Київ і Донбас

Що більшими є видатки з бюджету, то темнішим кольором позначено регіон на мапі / Фото: parlament.org.ua

Міф про "проїдання" аграрними областями України зароблених на індустріальному сході грошей виявився розвінчаним: понад 50% державних дотацій у 2011 р. припало на Донецьку та Луганську області, а також столицю - Київ.

Принцип бюджетної системи щодо справедливості та неупередженості у розподілі видатків бюджету України при формуванні субсидій, поточних та капітальних трансфертів підприємствам, установам, організаціям (кошти, які можуть покривати поточні або капітальні видатки суб'єктів господарювання) не дотримано. Про це свідчить аналіз даних, отриманих у відповідь на запит про одержання публічної інформації від Державної казначейської служби України, передає "Лабораторія законодавчих ініціатив".

Показово, що частка Донецької області у ВВП України в 2010 році становила 12%, а загальна сума отриманих цим регіоном субсидій, поточних та капітальних трансфертів становила у 2010 році – 21%, а у 2011 році – 27% від загальнодержавної суми.

Аналогічна ситуація в Луганській області – при частці у ВВП України в розмірі 4%, видатки по області становили 8% (2010 р.) та 11% (2011 р.).

При цьому, наприклад, у Дніпропетровській області ситуація протилежна: при частці регіону у загальнодержавному ВВП в 11%, область одержала лише 2% зазначених субсидій і трансфертів у 2010 році, й 3,8% - у 2011 році. Такі ж диспропорції мають місце по більшості областей України, за винятком міста Києва, де ці показники приблизно однакові: частка у ВВП – 18%, частка видатків – 16% та 18,3% у 2010 та 2011 роках відповідно.

Загалом, у 2011 році три регіони – м. Київ, Донецька та Луганська області - одержали 56% від усього обсягу 31,2 млрд гривень субсидій та трансфертів.

Фото: parlament.org.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація