Український середній клас облюбував відпочинок на яхтах

Український середній клас облюбував відпочинок на яхтах

Українські білі комірці змінюють пляжі на яхти / Фото: nizovtsev.net

Ціна турів співставна з традиційним курортним відпочинком в Європі.

Доступний відпочинок на орендованих яхтах став популярним видом літнього дозвілля серед українських білих комірців.

Сезон весна/літо 2012 і зовсім став рекордним: як мінімум чотири сотні білих комірців, які не мають ні грошей, ні можливостей утримувати власний вітрильник, перетворилися в морських вовків, ставши учасниками середземноморських вояжів, пише "Кореспондент".

Одна тільки фейсбук-спільнота One life, заснована рік тому українським бізнесменом Артемієм Суриним, організувала в 2012 році два масових "запливи". Навесні 100 чоловік на десяти яхтах каталися уздовж узбережжя Греції. А влітку флотилія з 19 орендованих вітрильників прийняла на борт 180 пасажирів, переважна більшість яких представляли Україну, і прокатала всю цю братію уздовж узбережжя Хорватії.

"Ми хотіли зруйнувати стереотип, що яхти доступні тільки багатим людям", - розповідає Сурін. За його словами, грецькийи тур обійшовся кожному учаснику в 1,1 тис. євро включаючи переліт, хорватськй був трохи дорожчим - 1,5 тис. євро.

Рівень доходів учасників колективних прогулянок на яхтах, за словами натхненника One life, може істотно відрізнятися. "Коли ми мандрували у Греції, у нас на одній яхті був мільйонер, який живе в Монако, і київські студенти", - розповідає Сурін. І все ж основний контингент подібних турів формує середній клас мегаполісів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація