У Великобританії створили найточніший атомний годинник

Дата публікації
Перегляди
4332
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Великобританії створили найточніший атомний годинник

Вчені створили атомний годинник, який перевершує за точністю сучасні аналоги на кілька порядків / Фото: gagadget.com

Схема в теорії дає похибку близько однієї десятої секунди за 14 мільярдів років. Д

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу запропонували схему атомних годинників, які перевершують за точністю сучасні аналоги на кілька порядків.

В якості основного об'єкта для виміру часу вчені пропонують використовувати позитивний іон торію-229. Вчені встановили, що магнітно-дипольний перехід в ядрі (тобто періодичну зміну магнітного стану, пов'язану з магнітним моментом) в такому іоні можна використовувати для відліку часу.

"В атомних годинниках як маятник використовується електрон, який літає навколо атомного ядра. Але нам вдалося показати, що за допомогою лазерів ми можемо орієнтувати електрони навколо ядра так, що маятником буде служити нейтрон в ядрі", - заявив один з авторів дослідження Віктора Фламбаума.

За його словами, саме завдяки подібній схемі вченим вдається досягти високої точності годин. Зокрема, це пов'язано з тим, що нейтрони менш схильні до зовнішніх впливів, ніж електрони. Дослідники передбачають, що створений за їх схемою годинник зможе забезпечити точність відліку часу до 19 знака після коми.

Схема в теорії дає похибку близько однієї десятої секунди за 14 мільярдів років. Для порівняння, час існування Всесвіту - 13,6 мільярда років.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4332
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація