Вчені досліджували "темні століття" Всесвіту

Зірки і планети в цей період були відсутні.

Астрофізики з Японії, Швеції, Великобританії та Німеччини заглянули в "темні століття" Всесвіту.

Ученим вдалося виявити галактику, в якій відносна частка кисню всього в десять разів менше, ніж у Сонця. Галактика SXDF-NB1006-2 розташована на відстані 13,1 мільярда світлових років від Землі. Вперше вона була виявлена в 2012 році за допомогою японського телескопа Subaru, після чого в червні 2015 року детально досліджена обсерваторією ALMA (Atacama Large Millimeter Array).

У період розвитку Всесвіту, який отримав назву "темні віки" і тривав 0,38—550 мільйонів років після Великого вибуху, світ був заповнений воднем, гелієм і літієм, випромінюванням від них, а також реліктовим випромінюванням. Зірки і планети в цей період були відсутні. Більш важкі елементи (вуглець і кисень) накопичувалися значно пізніше.

На зміну "темним вікам" прийшла епоха реіонізації, коли почали з'являтися перші зірки і їх скупчення, випромінювання від яких іонізувало водень. Робота учених дозволила простежити цей проміжок еволюції Всесвіту.

Нагадаємо, що раніше вчені вперше змогли змоделювати розширення Всесвіту, взявши до уваги зміну простору-часу та розрахувати амплітуду гравітаційних хвиль.

Раніше дослідниками застосовувалися алгоритми на основі чисельного моделювання ньютонівської гравітації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: