Антиросійська риторика суперника Обами дивує самих американців

Дата публікації
Перегляди
1754
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Антиросійська риторика суперника Обами дивує самих американців

Мітт Ромні своєю жорсткою позицією по Росії здивував американських експертів / Фото: AFP

Войовничі антиросійські висловлювання кандидата в президенти США Мітта Ромні викликають здивування навіть у самих американців.

Суперником Барака Обами на виборах президента США стане республіканець Мітт Ромні, якого характеризують як мормона, мільйонера та прихильника холодної війни. Його риторика у багатьох американських експертів викликає подив.

"Він поновив риторику холодної війни стосовно Росії", - поділився співдиректор вашингтонського дослідницького центру Foreign Policy in Focus Джон Феффер з журналом "Кореспондент".

А Бенджамін Фрідман, аналітик Інституту Катона у Вашингтоні, вважає заяви Ромні про Росію відверто дурними і недоречними.

Експерти наголошують, що в питанні зовнішньої політики Ромні висловлює ідеї найрадикальніших консерваторів. Зокрема, кандидат обіцяє удвічі збільшити оборонний бюджет (до 4% ВВП), побудувати значно більше бойових кораблів та створити універсальну систему ПРО "проти всіх".

Ромні полюбляє згадувати про те, як під час Карибського конфлікту вивчив команду "Пригнись і накрийся" – так вчили американських школярів реагувати на вибух атомної бомби. На переконання республіканця, Росія з того часу мало змінилася, та й її лідер Володимир Путін називав розпад СРСР помилкою XX сторіччя.

"Чи спробує він (Путін – прим. ред.) виправити те, що він називає трагедією, і погрозами підпорядкувати собі країни колишнього Радянського Союзу, а Європу залякати з допомогою енергетичного важеля?" – задавався питанням Ромні.

На думку аналітиків, глобальні збільшення витрат на оборону, яких домагається Ромні, не підтримають навіть його колеги-республіканці, не кажучи вже про звичайних американців. Тому високий рейтинг політика пов'язують лише з тим, що навколо Ромні гуртуються люди, незадоволені політикою Обами, які прагнуть не допустити його другого терміну.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1754
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація