Ассанж вийшов на свободу

Засновник сайту WikiLeaks був звільнений під заставу в 200 тисяч фунтів.

У четвер, 16 грудня, засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж вийшов на свободу після дев'ятиденного перебування під вартою в Лондоні.

Він був звільнений під заставу в 200 тисяч фунтів. Засновник скандального ресурсу залишиться у Великобританії. Він буде проживати у власному будинку, однак йому доведеться дотримуватися комендантської години і носити спеціальний датчик для відстеження його місця розташування.

Як повідомлялося, гроші для звільнення Ассанжа надали багато відомих людей, у тому числі американський режисер-документаліст Майкл Мур, англійський письменник Ханіф Курейші і австралійський журналіст Джон Пілджер. У середу адвокат засновника WikiLeaks Марка Стівенс повідомив, що зібрано вже близько половини необхідної суми.

28 листопада сайт WikiLeaks, а також п'ять великих західних ЗМІ опублікували десятки тисяч конфіденційних і секретних документів Держдепартаменту США, включаючи листування з посольствами. Всі отримані депеші американських посольств сайт вирішив публікувати не відразу. На думку активістів Wikileaks, документів занадто багато і вони проливають світло на велику кількість важливих подій в багатьох країнах, тому архів буде відкриватися "хвилями", протягом приблизно півтора місяця.

Читайте також:

Швеція оскаржить звільнення Джуліана Ассанжа

Ассанжа визнали рок-зіркою року в Італії

Президент Бразилії виступив на захист засновника WikiLeaks

ВідеоАссанж вийшов на свободу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: