Безпілотниками ВПС США управляє піратський софт

При розробці програмного забезпечення для безпілотника ЦРУ MQ-1 Predator фірма використала зламану піратську версію софта. Зі 126 безпілотників американці втратили приблизно половину.

На безпілотних літальних апаратах MQ-1 Predator, що активно застосовується ВПС США в Афганістані та Іраку, встановлений піратський софт з обрізаною функціональністю.

Факт використання контрафактного софтвера був доведений під час судового розгляду: на массачусетську компанію Netezza подала до суду невелика бостонська фірма Intelligent Integration Systems (IISi), що займається розробкою програмного забезпечення.

Позивач заявив, що Netezza при виконанні роботи для державного замовника незаконно використала продукти Geospatial Toolkit і Extended SQL Toolkit, що належать IISi. У суд це було доведено, тепер суд має вирішити, які санкції застосувати до відповідача.

Як державний замовник фігурує Центральне розвідувальне управління США, а розробка, якою займалася Netezza, - це програмне забезпечення для безпілотного літального апарату MQ-1 Predator.

БПЛА MQ-1 Predator перебуває на озброєнні ВПС США і активно застосовується в операціях у Афганістані та Іраку. За оцінками експертів, цей апарат на сьогодні є найбільш успішним проектом у сфері безпілотної авіації. Predator використовується як для розвідки, так і для нанесення ударів по наземних цілях.

Згідно з документами, опублікованими IISi, під час написання софта для безпілотника програмісти Netezza використали зламану піратську версію пакету інструментів розробника, функціональні можливості якої обмежені. На думку позивача, зроблено це було під тиском замовника, який встановив жорсткі тимчасові рамки для розробників.

Юристи IISi стверджують, що в ЦРУ знали про використання розробником піратського програмного забезпечення. При цьому позивач заявляє про те, що через обмежену функціональності зламаного програмного пакету постраждали деякі функції безпілотника, пов'язані з позиціонуванням на місцевості. Так, помилка при визначенні координат може становити 12 метрів, що може бути критично на деяких режимах польоту, при зльоті і особливо при посадці.

Відомо, що зі 126 безпілотників Predator, побудованих з 1994 року, американці втратили приблизно половину. При цьому вогнем противника збито шість апаратів, інші зазнали катастрофи "з технічних причин".

Читайте також:

Україна береться за виготовлення безпілотників

США створять "вічний" безпілотник з лазерним живленням

Американські солдати пересядуть на "літаючі хаммери"

Британці показали новий безпілотник, недоступний для радарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: