Білорусь назвала санкції США проти Лукашенка "сталінізмом"

Білорусь вважає санкції США проти Білорусі проявом сталінізму та прямим порушенням обіцянок між обома країнами.

Рішення США ввести слідом за ЄС власні санкції проти Білорусі та президента Олександра Лукашенка, зокрема, не надто стурбувало владу республіки. Як крок у відповідь офіційний Мінськ звинуватив Вашингтон в порушенні колишніх обіцянок та "сталінізмі".

Практика введення санкцій щодо Білорусі абсолютно безперспективна і не сприяє розвитку відносин між країнами. Так парламент республіки відреагував на звістку про те, що Європа і США ввели санкції проти керівництва країни.

"Практика спілкування з суверенною державою мовою санкцій, голослівних звинувачень і упереджених оцінок повністю вичерпала себе і довела свою безперспективність", - заявили парламентарі.

В аналогічному ключі виступив білоруський МЗС, також звинувативши США в здійсненні "неправомірного кроку".

"Це рішення повертає у двосторонні відносини фактор напруженості і недовіри. Рішення Вашингтона відкрито порушує зобов'язання США не застосовувати щодо Білорусі заходи економічного примусу, що було зафіксовано в чинному Будапештському меморандумі 1994 року. Методи тиску і примусу є абсолютно безперспективними. Це все з арсеналу "сталінізму" в повному сенсі цього слова", - йдеться в заяві, поширеній зовнішньополітичним відомством республіки.

Про те, що США вводять санкції проти Мінська стало відомо через декілька годин після того, як аналогічну антибілоруську резолюцію прийняв Євросоюз.

Американські обмеження мають на увазі розширення списку нев'їзних білоруських чиновників. Крім того, Вашингтон відкликає ліцензії на угоди з двома підприємствами найбільшого нафтохімічного конгломерату "Білнафтохім".

Як відомо, Рада міністрів закордонних справ ЄС прийняла у понеділок 31 січня рішення заборонити в'їзд до Євросоюзу 158 посадовим особам Білорусі, включаючи президента Олександра Лукашенка.

Санкції застосовані відносно чиновників, яких ЄС вважає причетними "до порушення фундаментальних прав в Білорусії" і переслідуванню опозиції.

Нагадаємо, ЄС неодноразово вдавався до введення санкцій проти Білорусі. Після проведення білоруського референдуму 1996 року щодо внесення змін до Конституції, які перерозподілили повноваження на користь президента, відносини з ЄС погіршилися. Євросоюз відмовився визнати підсумки голосування.

У 1997 році Рада ЄС прийняла рішення не продовжувати Угоду про партнерство та співробітництво, була введена заборона на контакти на вищому рівні. Також були скорочені програми технічного сприяння Білорусі, за винятком проектів ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У листопаді 2004 року, після проведення чергового референдуму про поправки до Конституції, які дали можливість Лукашенку обиратися на пост президента необмежену кількість разів, були знов введені санкції. Рада міністрів прийняла рішення заборонити в'їзд на свою територію керівництву Білорусі.

Крім того, ЄС заявив про припинення будь-яких контактів з офіційним Мінськом на рівні міністерств.

У 2005 році Рада ЄС схвалила принцип поведінки стосовно Білорусі: ЄС буде уникати повної ізоляції країни та зробить кроки до розширення контактів з громадянським суспільством, зберігаючи при цьому заборону на в'їзд до країн ЄС високопоставлених чиновників Білорусі.

Після президентських виборів 2006 року в Білорусі ЄС посилив санкції. Був розширений список громадян країни, яким заборонили в'їзд на територію ЄС. Крім то, було прийнято рішення про заморожування будь-яких рахунків Олександра Лукашенка і чиновників у європейських банках.

У жовтні 2008 року дію цих санкцій було призупинено, тоді ЄС оголосив про прагнення залучити Білорусію в діалог. Двічі - восени 2009 і 2010 років - міністри закордонних справ ЄС продовжували дію санкцій ще на один рік.

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: