ФСБ передасть затриманого "українського розвідника" бойовикам до Донецька – ЗМІ

"Український агент" неодноразово одержував завдання зі збирання інформації про військові об'єкти бойовиків "ДНР", озброєння та військову техніку.

ФСБ по Самарській області затримала "агента української розвідки", який вивчав об'єкти військової та транспортної інфраструктури у невизнаній "ДНР", Ростовської та Самарській областях.

Про це повідомило джерело в правоохоронних органах регіону, передає "Інтерфакс".

За інформацією джерела, затриманий громадянин України 1990 року народження входить до агентури підрозділу "Спецрезерв" головного управління розвідки Міноборони України.

"Він приїхав до Самарської області 19 березня 2017 року і шість годин займався збором відомостей щодо залізничного  вокзалу Самари, де і був затриманий", – сказав співрозмовник.

"Під час опитування затриманий також зізнався у здійсненні ним в інтересах міноборони України візуальної розвідки об'єктів військової та транспортної інфраструктури "ДНР" і Ростовської області", – додало джерело.

Він також уточнив, що раніше "український агент" неодноразово одержував завдання зі збирання інформації про військові об'єкти бойовиків "ДНР", озброєння та військову техніку, у тому числі в окупованих Донецьку та Ясинуватій. Йому також наказувалося здійснювати фото - і відеознімання фактів участі російських військових у бойових діях на південному сході України.

За словами джерела, крім цього в жовтні-грудні 2016 року затриманий за завданням головного управління розвідки міноборони України виїжджав до Ростова-на-Дону для візуальної розвідки залізничного та автомобільного вокзалів. Там він фіксував схеми розташування приміщень, прилеглої території, місця розташування і кількість охоронців і поліцейських, розташування відеокамер спостереження, пропускний режим на всіх входах і виходах. Зібрані відомості він потім передавав українській розвідці.

Як повідомив співрозмовник агентства, затриманий в Самарі військовий буде депортований бойовикам "ДНР", де ним займуться місцеві "слідчі".

"Зараз його відправлять в "ДНР", формально – в Україну, не зовсім в Україну, щоб там місцеві слідчі з ним розбиралися: просто він дивився розташування військових частин або, може бути, був навідником вогню", – сказало джерело.

Згодом з'явилося відео допиту начебто українського розвідника. Ролик був опублікований на каналі самарського видання "Волга Ньюс" у YouTube.

На відео чоловік розповідає про те, що працював на українську розвідку на тиреторії "ДНР". Зокрема, збирав інформацію про техніку териростів - її розташування, пересування. Згодом чоловік знайшов вакансію на будівництво у Ростові. Перед виїздом туди він начебто отримав завдання збирати розвіддані про залізничний вокзал, автостанції та військові частини.

За словами затриманого, зібрану ним і передану українській розвідці інформацію можна використати для організації терактів.

Залиште свій коментар