Генсек НАТО: Європа стрімко втрачає вплив у світі

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що Європа ризикує втратити свої позиції на світовій арені через недостатнє фінансування розвідки і оборони.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен попередив, що вплив європейських країн на події в світі стрімко зменшується. Якщо тенденція не зміниться, то втрачені Європою позиції швидко займуть Китай чи Індія.

"Вплив Європи на міжнародній арені буде поступово знижуватися через відсутність необхідних транспортних можливостей і критично важливих ресурсів зі збирання розвідувальної інформації", - заявив Расмуссен.

Расмуссен висловив вдячність Великобританії за значний внесок країни у військові операції альянсу, однак при цьому висловив стурбованість зниженням оборонних витрат у багатьох європейських країнах НАТО.

Минулого місяця міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що Європа не може розраховувати на те, що Америка буде фінансувати військові операції безкінечно.

Тоді Гейтс зазначив, що тільки чотири країни Європи витрачають на потреби оборони більше 2% від ВВП - Франція, Великобританія, Греція та Албанія.

У червні Андерс Фог Расмуссен уже закликав європейських членів альянсу витрачати більше грошей на оборону. Пояснюючи свою позицію, він зазначав, що необхідність в існуванні НАТО зараз гостріша, ніж будь-коли, а тому саме європейські країни мають "взяти на себе відповідальність" за майбутнє організації.

"Для того, щоб Європа відігравала важливу роль на міжнародній арені в майбутньому і брала участь у міжнародних місіях з підтримання безпеки, їй необхідний значний військовий потенціал, що, зі свого боку, вимагає підтримки інвестицій в оборону на відповідному рівні", - сказав генеральний секретар НАТО.

Читайте також:

Війни США за останні 10 років забрали життя 255 тисяч людей

НАТО і Росія не змогли домовитися щодо ПРО

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Глава Пентагону засумнівався в майбутньому НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: