Головний прихильник палестинців в ООН підтримав Ізраїль

Міністр закордонних справ Іспанії виступила в ООН з проізраїльською заявою, яка чимало здивувала присутніх.

Глава МЗС Іспанії Тринідад Хіменес представила в суботу свою нову політичну концепцію палестино-ізраїльського конфлікту, в рамках якої Мадрид вперше визнав Ізраїль національним домом євреїв, а проблему палестинських біженців запропонував вирішити таким чином, який не порушить демографію і дозволить зберегти єврейську більшість в країні. Про це повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Хіменес також заявила, що безпека Ізраїлю, "країни, яка з самого свого створення змушена вести війни з сусідами і безперервно протистояти терору" - один з головних пріоритетів іспанської політики.

Хоча, на завершення виступу глава МЗС Іспанії закликала до створення незалежної палестинської держави в кордонах 1967 року - з узгодженим обміном територіями і загальною для євреїв і палестинців столицею, вона вважає, що кордони майбутньої держави і заходи безпеки повинні бути відображені в мирному договорі, які сторони повинні укласти в результаті переговорів.

Іспанський міністр пообіцяла, що її країна підтримає надання палестинцям статусу держави-спостерігача в ООН, пояснивши, що перш, ніж стати повноправним членом, палестинці повинні довести свою готовність до створення незалежної держави. При цьому вона висловила сподівання, що новий статус буде використаний в добрих цілях і не завдасть шкоди переговорному процесу.

На завершення виступу Хіменес визнала багатовіковий зв'язок Іспанії з єврейським народом, заявивши: іспанці не мислять себе і свою країну без як арабської, так і єврейської спадщини.

Настільки "проізраїльська" заява, що пролунала з трибуни Генасамблеї ООН чимало здивувала присутніх: раніше Іспанія вважалася найбільш затятим прихильником палестинців в ЄС. Не виключено, що Іспанії можуть наслідувати й інші європейські лідери.

Тим часом Рада безпеки ООН приступає до розгляду питання про вступ Палестінcкої автономії в ООН. У понеділок о 15:00 (22:00 за Києвом) СБ ООН збереться на закриті консультації, щоб визначити порядок подальших дій.

23 вересня глава Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас передав генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну офіційну заявку з пропозицією визнати незалежність Палестинської автономії і надати їй повноправне членство в ООН. Пан Гі Мун в той же день направив її до Ради Безпеки, який має розглянути її і винести свою рекомендацію Генасамблеї.

Читайте також:

Аббас дав ООН трохи часу для визнання незалежності Палестини

Нетаніягу закликав Аббаса негайно почати переговори

Ізраїль посилив кількість військових на Західному березі

Обама зробить все, щоб не допустити визнання Палестини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: