Іудеї всього світу зустрічають Новий рік

За єврейським календарем, 28 вересня із заходом сонця настане Новий, 5772-й рік від створення світу.

У середу, 28 вересня, із заходом сонця настане Новий, 5772-й рік від створення світу за єврейським календарем.

Новий рік, або Рош а-Шана розпочинається в перший день місяця тишрей (за місячним іудейським календарем), який за світським календарем припадає зазвичай на середину вересня - початок жовтня.

Рош а-Шана святкується протягом двох днів, які мають назву йом-ха-аріхта (один довгий день), і в цей час заборонена будь-яка робота. В іудейському календарі всі дні починаються не з ранку і не з півночі, а з вечора напередодні, із заходу сонця. Відповідно, всі іудейські свята починаються з вечора.

У 2011 році Рош а-Шана, який відноситься до найбільш важливих іудейських свят і пов'язаний з багатьма символічними обрядами, починається ввечері 28 вересня і закінчується ввечері 30 вересня.

У перший вечір Рош а-Шана після запалювання свічок у синагозі відбувається святкове богослужіння, під час якого читаються молитви розкаяння і надії на щасливий результат суду.

З Рош а-Шана починається десятиденний період - "дні трепету" (йомім а-нора), який завершується Йом Кіпуром - днем всепрощення, спокутування.

У віруючих є десять днів для того, щоб обдумати свої вчинки, виправити допущені помилки, покаятися. Лише після Йом Кіпура Божественне рішення остаточно затверджується і визначається доля людини на найближчий рік.

У дні святкування Нового року євреї просять у ближніх прощення за нанесені образи і бажають один одному бути записаними Всевишнім в Книгу життя в майбутньому році.

Під час ранкових зборів у синагозі сурмлять в шофар (баранячий ріг), звуки якого повинні пробудити розкаяння в серцях присутніх.

У дні Рош а-Шана особлива увага приділяється всіляким ознакам і природним катаклізмам. Рабини вважають, що в ці дні знамення мають особливий сенс.

Нагадаємо, через святкування іудейського Нового року, в Україні виник черговий скнадал через приїзд хасидів до Умані. Як відомо, в цьому місті знаходиться прах духовного лідера хасидів рабі Нахмана.

Черех приїзд в Україну десятків тисяч хасидів, націоналісти влаштували мітинги і безлади. Водночас УНП виступила із закликом перевезти прах духовного лідера хасидів у Ізраїль.

Читайте також:

На Новий рік хасидів в Умані охоронятимуть 400 міліціонерів

Хасиди поскаржились у своє МЗС на негостинних уманчан

УНП пропонує переправити прах духовного лідера хасидів з Умані до Ізраїлю

Україна депортувала до Ізраїлю вісьмох хасидів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: