Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

У західній пресі вважають, що інформація про створюваний в Китаї бойовий реактивний літак-невидимку, яка з'явилася в інтернеті за кілька днів до поїздки глави Пентагону, являє собою "навмисне послання" Вашингтону.

Голова КНР Ху Цзіньтао підтвердив, що у вівторок, 11 січня відбувся 18-хвилинний випробувальний політ прототипу китайського винищувача п'ятого покоління J-20. Про це міністр оборони США Роберт Гейтс, який знаходиться в Пекіні з візитом.

Проте, за словами Гейтса, Ху Цзіньтао зазначив, що час тестового польоту не пов'язаний з цим візитом, воно було намічено заздалегідь.

У західній пресі, навпаки, висловлювалися думки, що інформація про створюваний в Китаї бойовий реактивний літак-невидимку, яка з'явилася в інтернеті за кілька днів до поїздки глави Пентагону, являє собою "навмисне послання" Вашингтону.

Так, зокрема, вважає автор статті в Süddeutsche Zeitung. У матеріалі наголошується, що Пентагон стурбований китайськими розробками ультрасучасного зброї, що "може загрожувати домінуванням Вашингтона в Тихому океані".

Гейтса турбує, зокрема, балістична ракета середнього радіусу дії "Східний вітер", яка може уразити американські авіаносці й інші кораблі, що знаходяться у відкритому морі. Американські військові експерти вважають, що деякі з китайських військових проектів орієнтовані на те, щоб "обмежити свободу пересувань американського морського флоту в Тихому океані і в морях в безпосередній близькості від Китаю".

Видання також зазначає, що нарощування військової мощі Китаєм призвело у Вашингтоні до поступової зміни поглядів на американо-китайські відносини.

Китай все більше сприймається США як "військовий противник". А Роберт Гейтс використовує китайські зусилля з озброєння, щоб виправдати цілий ряд власних військових проектів, які здатні нейтралізувати устремління китайців.

З іншого боку, візит глави Пентагону до Китаю означає поновлення двосторонніх військових зв'язків, які були заморожені за ініціативою Пекіна після того, як Вашингтон оголосив про продаж Тайваню великої партії озброєнь.

Натомість, голова КНР Ху Цзіньтао після зустрічі з Робертом Гейтсом розцінив його нинішній візит як "сигнал прогресу у розвитку відносин між збройними силами двох країн". Він висловив надію, що візит "дозволить зміцнити взаєморозуміння і довіру, що послужить подальшому розвитку китайсько-американських відносин".

Читайте також:

Китай запевнив, що новітня зброя потрібна йому тільки для оборони

США нарощуватимуть військову міць, щоб протистояти успіхам Китаю

Іран запросив Євросоюз, Китай та Росію на свої ядерні об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: