Палестина хоче стати для ООН другим Ватиканом

Програма-максимум для палестинців - отримання членства в ООН. В іншому випадку вони домагатимуться статусу, який зараз має Ватикан.

Якщо ООН не визнає незалежність Палестини, вона домагатиметься отримання статусу держави, яка не є членом ООН (саме такий присвоєну Ватикану).

Програма-максимум для палестинців - отримання визнання і членства в ООН, як це сталося нещодавно з Південним Суданом, проте вони готові у разі необхідності змінити статус "країни-спостерігача" на статус "держави, яка не є членом ООН", як рекомендовано резолюцією №181 від 1947 року.

Таким статусом на сьогодні володіє Ватикан, пояснив представник Палестинської автономії в ООН Ріад Мансур.

Статус Ватикану в міжнародному праві - допоміжна суверенна територія Святого Престолу, резиденції вищого духовного керівництва римсько-католицької церкви. Суверенітет Ватикану не є самостійним, а випливає з суверенітету Святого престолу. Анклав, розташований на території Риму, не залежить від Італії і не підпорядковується її владі.

Зауважимо, що питання про прийняття нових членів в ООН вирішує Рада Безпеки. США, як один з його постійних членів, вже висловлювалися проти визнання палестинської незалежності - до того часу, поки палестинці не врегулюють проблеми з Ізраїлем.

Читайте також:

Сирія оголосила про визнання незалежної Палестини

Палестина вимагатиме від ООН визнання незалежності

ФАТХ і ХАМАС поклали край 4-річному конфлікту в Палестині

Єгипет зняв 4-річну блокаду сектора Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: