Партія Меркель програла стратегічно важливі вибори

Дата публікації
Перегляди
1164
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Партія Меркель програла стратегічно важливі вибори

Партія Ангели Меркель програла вибори у Нижній Саксонії / Фото: AFP

Місцеві вибори у Нижній Саксонії стали вже четвертою поразкою для Християнсько-демократичного союзу.

Опозиція до партії канцлера Німеччини Ангели Меркель з невеликим відривом перемогла на виборах у Нижній Саксонії.

Соціал-демократи та "зелені" отримали перевагу в один депутатський мандат над правлячою коаліцією у парламенті північно-західного регіону з населенням близько 8 млн людей, пише Українська служба ВВС.

Ці вибори розглядалися як репетиція до загальнонаціональних виборів, які відбудуться у вересні цього року.

Чергова поразка у Нижній Саксонії стала тривожним дзвіночком для канцлера, адже політична сила Ангели Меркель, Християнсько-демократичний союз (ХДС), програла низку регіональних виборів, проте вона сама не втрачає надії втретє поспіль стати канцлером Німеччини.

Внаслідок недільних виборів лівоцентристи - соціал-демократи (СДПН) та Партія зелених - сумарно здобули 46,3% голосів виборців, у той час, як правоцентристська коаліція отримала 45,9% голосів.

Результати опитувань, що проводилися напередодні виборів, показували серйозний відрив СДПН від опонентів, проте у день голосування він зменшився до критичної межі.

Глава СДПН у Нижній Саксонії Штефан Вайль перед оголошенням результатів виборів заявив, що лідерство його партії у опитуваннях доводить, що цю політичну силу сприйматимуть серйозно на вересневих загальнонаціональних виборах.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1164
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація