Путін заморожує війну на Донбасі - Bloomberg

Путін заморожує війну на Донбасі - Bloomberg

РФ прагне послаблення санкції США та ЄС.

Президент РФ Володимир Путін не хоче ризикувати поглибленням кризи в стосунках із США та ЄС через Україну, йому набагато вигідніше заморозити конфлікт на Донбасі, перетворивши Схід України на друге Придністров'я, пише видання Bloomberg.

"Все поступово, неухильно рухається до локалізації території збройного протистояння", - заявив Олександр Ходаковський, так званий "секретар Ради національної безпеки" "ДНР". Він погодився, що все йде до формування нового Придністров'я.

Ходаковський та інші ватажки бойовиків заявили, що їхні покровителі в Кремлі відправляють зрозумілі сигнали, що вони не хочуть, щоб конфлікт спалахував з новою силою, принаймні,  наразі. Для цього їм конче необхідно просунути в адміністрацію так званого уряду фейкових республік підготовлених чиновників, здатних до більш-менш цивілізованого діалогу із Києвом. 

Близька особа до лідера Кремля заявила, що Москва прагне заморозити непростий статус-кво Донбасу, уникаючи ескалації, проте остаточне вирішення конфлікту здається малоймовірним. Це робиться, швидше за все, для того, аби випросити послаблення санкції та тиску на російську економіку, яка переживає не найкращий час. 

Таємне рішення Кремля залишає сепаратистів у підвішеному стані. Сполучення із Україною повністю розірване, окуповані території фактично перебувають у продуктовій блокаді. Невідомо, чи продовжить РФ надсилати свої гумконвої після того, як повноцінно почне кампанію у Сирії.

Разом із тим бойовики "ДНР" і "ЛНР" потрібні Кремлю, щоб мати хоч якийсь тиск на міжнародну спільноту, яка стежить за подіями в Україні. 

США і ЄС поки що не знають, як реагувати на поведінку РФ. Вони розуміють, що це результат санкцій, однак говорити про цілковитий успіх не доводиться. Кремлівські інсайдери переконують, що, уникаючи будь-якого серйозного збільшення цих обмежень та санкцій, світ утратить важелі впливу на РФ.

"Для Путіна напрочуд важливо вийти із цієї ситуації із мінімальними втратами", - сказав Олексій Чеснаков, колишній кремлівський чиновник. 

Він вважає, що обидві сторони намагаються виграти час, маючи на увазі Росію та Україну. Окупанти Донбасу сподіваються, що Путін візьме їх до складу Росії. Хоча лідер Кремля відверто натякнув, що не зробить цього за жодних умов. 

Місцеві жителі виявляють деякий скептицизм стосовно майбутнього самопроголошених республік, вони оформлюють українські пенсії та реєструють шлюби в українських РАГСах.

Проте ознак, що російські війська відступають, немає і не буде. Навпаки прибувають нові сили. Дехто із бойовиків утратив контроль над своїми головорізами, тож російські солдати ніби повинні виступати ще й стримувальною силою. Хоча їм це не вдається. 

Лідер терористів Олександр Захарченко продовжує повсякчас сипати заявами про взяття Маріуполя. Проте його риторика нині змінилася. Тепер він говорить про політичні засоби, які допоможуть зайняти інше портове місто.

Сепаратисти опинилися перед складним вибором: а що ж далі? Росія, яка загарбала собі всі важелі впливу на окупованих територіях, не хоче брати їх під своє крило. Економічно розорені війною області майже повністю залежать від РФ, яка останнім часом значно прохолодніше ставиться до своїх ставлеників на Сході. 

Москва дає чіткі вказівки: не стріляти. Проте ватажок бойовиків Захарченко відверто зізнається, що його хлопці часто запитують, чому, і доводиться їх стримувати. Місія ОБСЄ фіксує порушення припинення вогню з обох сторін. 

Лідери ватажків відверто говорять про невдоволення у лавах бойовиків. Росія багато обіцяла, але мало зробила. "Якщо ми не говоримо про це відкрито (про майбутнє окупованих територій у складі РФ - ред)", населення отримує відчуття, що Росія відвернулася від нас і тільки грає якусь гру, сподіваючись отримати з цього свій зиск", - заявив Олександр Ходаковський.

Нагадаємо, раніше Bloomberg дізнався, що Саудівська Аравія через "зраду" США пішла на зближення з Росією. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів