Річка Міссісіпі загрожує США рекордним потопом

Паводкова ситуація збережеться не менше восьми днів, протягом яких всі рекордні показники глибини Міссісіпі можуть бути перекриті.

Рівень води в одній з найбільших річок США Міссісіпі в найближчі дні може стати одним з рекордних за весь час вимірювань, з регіону евакуювали тисячі людей.

Вода найбільше піднялася біля міста Мемфіс (штат Теннессі) і лише на кілька сантиметрів поступається рекордній позначці 1927 року.

За оцінкою військових інженерів, ймовірність прориву міської дамби невисока. Проте фахівці визнають, що вода підвищується швидше, ніж очікувалося. У Мемфісі вже відкрили шлюзи водоскиду, щоб скинути тиск нової води і хоч би частково відвести її у бік Нью-Орлеана, який розташований нижче вздовж річки.

За даними метеобюро, вдень у понеділок рівень становив 47,8 фута (близько 14,6 метра), що лише на 20 см поступається рекордові 1927 року. Причиною розливу стали швидке танення снігів і проливні дощі.

Паводкова ситуація в регіоні збережеться не менше восьми днів, протягом яких всі рекордні показники глибини Міссісіпі можуть бути перекриті.

Влада рекомендувала евакуюватися з небезпечної зони мешканцям 1,3 тисячі будинків і попередила, що можлива повінь може завдати шкоди 3 тисячам об'єктам нерухомості.

Нагадаємо, у 1927 році на Міссісіпі відбулася так звана "Велика повінь", одна з найбільших в історії США, яка торкнулася десятьох штатів на півдні і середньому заході країни. Загинули 246 осіб, 700 тис. залишилися без житла.

Читайте також:

Слідом за торнадо на схід США прийшла повінь

Популярні курорти Таїланду залила повінь

Кількість жертв торнадо у США сягнула 340 осіб, збитків – на 5 млрд. доларів

ВідеоРічка Міссісіпі загрожує США рекордним потопом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: