Росія викреслить Кіпр зі списку офшорів

Кіпр зобов'язався розкривати відомості про компанії, що цікавлять російських податківців.

Кіпр найближчим часом буде виключено зі списку офшорів Мінфіну РФ. Про це пише повідомив керівник російського Мінфіну Олексій Кудрін. При цьому Кіпр зобов'язався розкривати відомості про компанії, що цікавлять російських податківців.

Міністерства фінансів Росії і Кіпру підписали протокол, який передбачає внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування між країнами. Тепер регулювальники Росії і Кіпру зможуть здійснювати обмін конфіденційною інформацією, у тому числі і про власників зареєстрованих на Кіпрі компаній. При цьому компанії може бути відмовлено в наданні пільгового оподаткування, якщо це є основною метою реєстрації компанії на Кіпрі. Втім, для набирання чинності протоколу буде потрібно ухвалення окремого закону.

Зараз угода Росії і Кіпру "Про уникнення подвійного оподаткування відносно податків на доходи і капітал", яку було підписано урядами двох країн в 1998 році, дозволяє російським компаніям, зареєстрованим на Кіпрі, оптимізувати податки. У цьому документі також був передбачений обмін інформацією з Росією, проте формулювання в документі передбачало відмову в наданні інформації у випадку, якщо запит на неї суперечить законодавству Кіпру. У результаті в січні 2008 року держава потрапила до чорного списку російського Мінфіну.

Зараз на Кіпрі для оптимізації оподаткування в Росії зареєстровано багато компаній-нерезидентів, які є акціонерами російських компаній. Наприклад, такі структури є в нафтогазової компанії "Ітера", "Норнікеля", "Ростелекома", залізничного оператора "Глобалтранс", КамАЗа, інвесткомпанії "Трійка Діалог" і багатьох інших. Крім того, через свої кіпрські офіси на фондовому ринку працюють багато російських брокерів. За даними російських ЗМІ, близько 90% операцій на біржі РТС проходить через офшори.

За офшори традиційно вважаються фінансові центри, що залучають іноземний капітал за допомогою надання спеціальних пільг закордонним компаніям, які погодяться зареєструватися на території офшору.

З європейських країн до "податкових оазисів" відносять також Ліхтенштейн, Андорру, Люксембург, Монако і Австрію. Ліхтенштейн вже погодився привести національне банківське законодавство у відповідність до міжнародних вимог.

Читайте також:

Компанія RosUkrEnergo винна "Газпрому" півмільярда доларів

Найбільша корпорація США недорахувалася третини прибутків

Прибутки України від експорту електроенергії впали майже вдвічі

МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: