"Російські шпигуни" у США полювали на Гіларі Клінтон

Одна з фігуранток шпигунського скандалу між США та Росією полювала на секрети першого держсекретаря Америки, але нічого глобального не дізналася.

Головною метою заарештованих у США "російських шпигунів" були секрети Гіларі Клінтон.

Алан Патрікоф, фінансист з Манхеттена, вважається людиною, що входить до найближчого кола Гіларі Клінтон. "Ймовірно, саме з цієї причини російська шпигунка з фальшивими документами на ім'я Сінтія Мерфі скористалася нагодою, щоб підібратися до нього ближче, і зуміла налагодити з ним довірчі стосунки, якими хвалилася перед московськими керівниками", - пише La Stampa.

Сінтія відома ФБР і під ім'ям Місіс Гортензія: вона довела до досконалості сад на невеликий віллі в Монтклер, штат Нью-Джерсі, де жила з чоловіком і двома маленькими доньками. Сінтії вдалося влаштуватися на роботу в компанію, що надає клієнтам фінансові послуги. Керівництво оцінило її прекрасну роботу і вміння зберігати в таємниці дані про клієнтів, і в 2008-2009 роках топ-менеджери доручили їй займатися деклараціями про доходи двох дуже важливих клієнтів: Алана Патрікоф і його дружини Сьюзан, що дозволило їй увійти в прямий контакт з vip-персонами Демократичної партії.

Сінтія робила все можливе і постійно інформувала Москву. Центр ставив перед нею все більш специфічні завдання, даючи зрозуміти, що справжнім об'єктом є секрети Гіларі Клінтон: "Нью-йоркський фінансист може володіти інформацією про американську зовнішню політику". І ще: "Необхідно отримати від нього відомості про те, що відбувається "на кухні" Білого дому".

Але ФБР не вдалося встановити, яка інформація про держсекретарів потрапила до рук Місіс Гортензії, а Алан Патрікоф, як тільки дізнався про реальну діяльність його консультанта, поспішив заявити, що він "у шоці" і що ніколи не торкався з нею питань, пов'язаних з політикою, обмежуючись обговоренням стану рахунків і податків у кількох телефонних розмовах і при особистих зустрічах.

Ґрунтуючись на отриманих відомостях, ФБР вирішило, що мережа з 11 "американізованих" шпигунів була серйозною спробою впровадження. Ця думка лише зміцнилася після того, як на Кіпрі зник у невідомому напрямку звільнений під заставу російський агент, який переховувався під фальшивим канадським ім'ям Крістофер Роберт Метсос.

30 червня Москва пом'якшила різку реакцію на шпигунський скандал у США, пише The Financial Times. Російська сторона заявила, що арешт 11 осіб, обвинувачених в роботі на російську розвідку, не завдасть шкоди двостороннім відносинам.

Зовнішньополітичне відомство США теж намагається згладити наслідки інциденту. США очікують масового арешту американських дипломатів або розвідників для можливого обміну.

"З нашого боку задача - утримати це в межах каналів розвідслужби. Якщо росіяни поведуть гру розумно і не стануть реагувати надто завзято, їм вдасться обмежити наслідки для взаємин в цілому", - повідомило The Washington Times джерело в уряді США.

В американській розвідці ходять чутки, що Обама знайде спосіб звільнити обвинувачених російських агентів і відіслати їх до Москви в рамках свого примирного "перезавантаження".

Деякі відставні американські розвідники не сприйняли виявлену групу шпигунів серйозно. Однак Кеннет де Граффенрейд, в минулому високопоставлений співробітник контррозвідки, назвав нелегалів потужним знаряддям, бо росіяни, що видають себе за американців, можуть діяти вільніше. "Нелегалів можна використовувати і для видобутку секретної інформації, і для збору інформації, яка допомогла би впливати на курс США", - сказав він.

Нагадаємо, що наприкінці червня між Росією та Сполученими Штатами спалахнув черговий шпигунський скандал. Американська влада затримала 10 осіб, які, за повідомленням міністерства юстиції США, були таємними агентами російської розвідки і працювали під неофіційним прикриттям.

Ще один передбачуваний член групи - Крістофер Метсос - був узятий під варту на Кіпрі 29 червня. Метсос був відпущений під заставу, однак 30 червня правоохоронні органи Кіпру оголосили, що він втік.

 

Читайте також:

До шпигунського скандалу США та Росії долучилася Британія

Відпущений під заставу на Кіпрі "російський шпигун" сховався

ФБР вивчає "Однокласники": "російські шпигуни" засвітилися в Інтернеті

Останнього "російського шпигуна" спіймали на Кіпрі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: