Учені заявили про рекордне танення льоду в Арктиці

У NASA помітили значні зміни у кліматі Арктики ще у 2005 році.

Площа льодовиків Арктики зменшилася до рекордного мінімуму, саме це може призвести до повного зникнення криги в цій місцевості. Про це повідомляє Національний центр США з дослідження снігового і льодового покриву Землі (НЦДСЛ).

"Я ніколи не бачив такої теплої та божевільної зими в Арктиці. Спека була невблаганна. Температура повітря в Північному Льодовитому океані за місяці грудень, січень і лютий була від 2 до 6 градусів за Цельсієм", - сказав директор НЦДСЛ Марк Серрез.

Такі показники фіксуються вже протягом двох років. За словами НЦДСЛ, площа морської криги була, нижчою, у всій Арктиці, за винятком моря Лабрадор, моря Баффіна і Гудзонової затоки. Особливо рівень льоду знизився в Баренцевому морі.

Згідно з даними центру, площа усього льодового покрову Арктики, на 24 березня 2016 року, становила 14,52 млн кв. км, торік цей показник становив - 14, 54 млн кв. км.

"Арктика наразі в кризовому стані. Рік за роком змінюється її клімат та площа. В будь-якому випадку це суттєво вплине на погоду в усій північній півкулі", - сказав провідний вчений НЦДСЛ Тед Скамбос.

Усі дослідження були проведені за допомогою супутників, які постійно стежать за станом арктичних льодів. Вперше вчені помітили танення криги у 2005 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: