В Ірані введена в експлуатацію перша в країні АЕС

На даний момент енергоблок АЕС працює на 35-40% своєї потужності, а на повну потужність станція вийде через два-три місяці.

В Ірані введена в експлуатацію Бушерська АЕС, перша атомна електростанція в країні і на всьому Близькому Сході.

Як повідомляється, на даний момент енергоблок АЕС працює на 35-40% своєї потужності, а на повну потужність станція вийде через два-три місяці. Приблизно через тиждень реактор буде відключений від енергосистеми Ірану для проведення додаткових тестів, а потім його розженуть повторно до максимальної проектної потужності.

Офіційне відкриття Бушерської АЕС відбулося 21 серпня 2010 року: на станцію почали завантажувати паливо. 23 серпня 2011 перший енергоблок АЕС було виведено на потужність в 400 мегават при максимальній в 1000 мегават.

3 вересня поточного року станцію підключили до національної енергосистеми, і вона почала давати електрику споживачам.

Будівництво Бушерської АЕС було розпочато філією концерну Siemens в 1975 році, однак після Ісламської революції 1979 року німецька компанія вийшла з проекту, і контракт на спорудження станції було розірвано. В 1992 року будівництво першої іранської АЕС поновилося, а з 1998 року до проекту приєдналася російська компанія " Атомстройекспорт ".

Спочатку планувалося, що АЕС в Бушері буде підключена до мереж ще в 2007 році. Однак через нестачу фінансування запуск станції неодноразово переносився.

Читайте також:

Ізраїль закликає Іран згорнути ядерну програму

Іран відкриє доступ до ядерної зброї в обмін на зняття санкцій

Першу іранську АЕС підключили до електромережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: