В Ірані введена в експлуатацію перша в країні АЕС

На даний момент енергоблок АЕС працює на 35-40% своєї потужності, а на повну потужність станція вийде через два-три місяці.

В Ірані введена в експлуатацію Бушерська АЕС, перша атомна електростанція в країні і на всьому Близькому Сході.

Як повідомляється, на даний момент енергоблок АЕС працює на 35-40% своєї потужності, а на повну потужність станція вийде через два-три місяці. Приблизно через тиждень реактор буде відключений від енергосистеми Ірану для проведення додаткових тестів, а потім його розженуть повторно до максимальної проектної потужності.

Офіційне відкриття Бушерської АЕС відбулося 21 серпня 2010 року: на станцію почали завантажувати паливо. 23 серпня 2011 перший енергоблок АЕС було виведено на потужність в 400 мегават при максимальній в 1000 мегават.

3 вересня поточного року станцію підключили до національної енергосистеми, і вона почала давати електрику споживачам.

Будівництво Бушерської АЕС було розпочато філією концерну Siemens в 1975 році, однак після Ісламської революції 1979 року німецька компанія вийшла з проекту, і контракт на спорудження станції було розірвано. В 1992 року будівництво першої іранської АЕС поновилося, а з 1998 року до проекту приєдналася російська компанія " Атомстройекспорт ".

Спочатку планувалося, що АЕС в Бушері буде підключена до мереж ще в 2007 році. Однак через нестачу фінансування запуск станції неодноразово переносився.

Читайте також:

Ізраїль закликає Іран згорнути ядерну програму

Іран відкриє доступ до ядерної зброї в обмін на зняття санкцій

Першу іранську АЕС підключили до електромережі

ВідеоПершу іранську АЕС підключили до електромережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: