"Велика сімка" може вдарити по Росії санкціями - The Wall Street Journal

Дата публікації
"Велика сімка" може вдарити по Росії санкціями - The Wall Street Journal

Проти чиновників Путіна можуть ввести додаткові санкції / AFP

Захід готовий діяти рішуче.

Країни Великої сімки не виключають введення санкцій проти Росії.

Як пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела, лідери країн розглядають можливість публікації спеціальної заяви, в якій засуджують дії Кремля.

Так, найближчими днями США можуть оголосити про фінансові санкції щодо російських та українських чиновників, які загрожують цілісності України. Згодом щодо російських громадян, причетних до порушень прав людини і незаконній торгівлі, можуть застосувати і статті "Акту Магнітського".

Далі Вашингтон може використовувати проти російських юридичних і фізичних осіб механізми боротьби з відмиванням грошей та незаконною торгівлею зброєю. В першу чергу, це стосуватиметься інтересів банків і зовнішньоторговельних фірм, які, наприклад, можуть постачати зброю до Сирії.

При цьому санкції США та інших провідних західних країн будуть стосуватися лише окремих осіб, тому що широкі обмеження ризикують безпосередньо зашкодити бізнесу. Зокрема, вони побоюються, що європейські конкуренти можуть витіснити їх з російського ринку.

Нагадаємо, нижня палата конгресу США схвалила резолюцію, яка підтримує ідею запровадження санкцій щодо Росії у зв'язку з діями в Україні.

Наступна публікація