Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Радіоактивне забруднення, спричинене аварією на АЕС "Фукусіма-1" виявляють не тільки у воді і ґрунті, але і в овочах в різних районах країни і за кордоном.

Викиди радіоактивних елементів на АЕС "Фукусіма-1" в Японії в перші чотири дні склали 50% від аналогічного показника при аварії на Чорнобильській атомній електростанції в СРСР в 1986 році. Такі висновки оприлюднив дослідник з Метеорологічного інституту Австрії Герхард Вотава.

Радіоактивне забруднення, спричинене аварією на японській АЕС "Фукусіма-1", виявляють не тільки у воді і ґрунті, але і в овочах в різних районах країни і за кордоном.

Фахівці Міністерства охорони здоров'я Японії виявили в броколі, зібраної в розташованій приблизно в 40 кілометрах на північний захід від аварійної АЕС "Фукусіма-1" села Іітате (префектура Фукусіма), радіоактивний йод, зміст якого на один кілограм склало 10,7 тисячі бекерелів. Передбачена в Японії норма по радіоактивності для продуктів складає 2 тисячі бекерелів.

Радіоактивний цезій виявлений в броколі в кількості 10390 на кілограм. Норма дорівнює 500.

У ґрунті, взятому на аналіз 20 березня в Іітате, виявлено радіоактивний йод у кількості 1,17 мільйона бекерелів, цезій - 163 тисячі бекерелів на кілограм.

У зразках трави, взятих з 18 по 21 березня в 25-45 кілометрах від АЕС, фахівці Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технології виявили вміст радіоактивного йоду в розмірі від 35,6 тисячі до 2,54 мільйона бекерелів, цезію - від 1,1 мільйона до 2,65 мільйона бекерелів.

"У зв'язку з виявленням надзвичайно високих рівнів радіації в пробах буде проведено ретельний аналіз можливого впливу на сільськогосподарську продукцію", - заявило МОЗ.
У четвер були виявлені рівні вмісту радіоактивного йоду у водопровідній воді, які перевищують допустимі для дитячого споживання, префектури Тіба, що межує з Токіо. На літр води доводилося 220 бекерелів йоду, норма ж становить 100 бекерелів.

У префектурі Сайтама вміст йоду у взятих 22 березня пробах склав 120 бекерелів на літр. Однак до теперішнього часу він повернулося на безпечний для дітей рівень.

У той же час в Токіо рівень радіації у водопровідній воді в четвер знизився до безпечного для дітей рівня через добу після того, як було відмічено перевищення норми. В даний час кількість радіоактивного йоду складає 79 бекерелів на 1 літр води, норма становить 100 бекерелів. У середу цей рівень склав 210 бекерелів.

Жителі столиці в середу виявили на дахах будинків жовті сліди після дощів. Однак Метеорологічне управління Японії заспокоїло людей, пояснивши "жовтизну" ефектом від квіткового пилку.

Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано в четвер закликав громадян "зберігати спокій" в ситуації, що склалася.

Раніше надходили повідомлення про перевищення норм вмісту радіації у воді в префектурі Фукусіма. На цьому тижні введені обмеження поставок на ринок продуктів з чотирьох префектур через перевищення радіаційних норм. У середу прем'єр-міністр країни Наото Кан закликав утриматися від споживання 11 видів овочів з префектури Фукусіма з тих же причин.

На тлі цих повідомлень влада Японії заявляє про можливість розширення зони евакуації навколо аварійної АЕС. Проте це продиктовано виключно прагненням полегшити умови повсякденного життя тих, хто залишається на відстані від 20 до 30 кілометрів від станції.

Читайте також:

Оприлюднені перші фото "камікадзе", що ведуть битву з радіацією на "Фукусімі"

Опубліковано відео зруйнованої АЕС в Японії з висоти пташиного польоту

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

МАГАТЕ: ліквідатори аварії на "Фукусіма-1" зникли безвісти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: