Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Європарламент запустив введення санкцій проти Польщі

Польща в останні роки ухвалила низку законів, які серйозно загрожують незалежності трьох гілок влади.

Депутати Європарламенту підтримали резолюцію, яка запускає процедуру санкції ЄС проти Польщі.

Про це інформує Громадське з посиланням на Onet.pl.

За документ проголосували 422 депутати, ще 147 виступили проти, 48 утрималися.

У Брюсселі вважають, що Польща в останні роки ухвалила низку законів, які серйозно загрожують незалежності трьох гілок влади, що також може вплинути і на політику ЄС.

Країни-члени Євросоюзу вимагають від Польщі діяти відповідно до статті 7 Маастрихтської угоди, яка дозволяє припиняти дію окремих прав країни-порушника. Може йтися про санкції аж до позбавлення Варшави голосу у Раді Європейського Союзу.

ВідеоПрезидент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Анджей Дуда написав про це у листі, адресованому його співвітчизникам. Вони приїхали до Львівської області вшанувати пам’ять убитих поляків у лютому 1944 року у селі Гута Пеняцька. Дуда назвав ті події геноцидом, відповідальні за які начебто українські націоналісти.

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

29 січня в Європарламенті ухвалили резолюцію, яка може запровадити санкції проти Польщі. Нею передбачена можливість звернення до Ради ЄС з вимогою активувати превентивний механізм, передбачений пунктом 1 статті 7 договору ЄС. Ці заходи застосовують, якщо в одній з країн Євросоюзу виникає серйозний ризик порушення союзних цінностей, зокрема, людської гідності, свободи, рівності й верховенства права.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда розчарований результатом переговорів віце-прем'єрів України і Польщі у Варшаві, однак розраховує на вихід з глухого кута. Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко прибув до Польщі 16 лютого, аби обговорити зміни до закону про Інститут національної пам'яті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції