Євросоюз запровадив санкції проти Угорщини

Дата публікації
Перегляди
1664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Євросоюз запровадив санкції проти Угорщини

ЄС незадоволений політикою угорського прем'єра Віктора Орбана / Фото: AFP

Європа незадоволена тим, що Угорщина порушує основні принципи ЄС та не бореться з дефіцитом бюджету.

Угорщина стала першою з країн ЄС, щодо якої були запроваджені санкції в рамках "Пакета шести законодавчих ініціатив". Таким чином Будапешт покарали за невиконання плану зі скорочення дефіциту бюджету.

"Рішення було ухвалено (під час зустрічі в Брюсселі - ред.)", - цитують європейські інформагентства слова обізнаного джерела в дипломатичних колах.

Процедура скорочення надмірного дефіциту, встановлена ​​в рамках ЄС, передбачає доведення дефіциту бюджету країни до максимального рівня в 3% від її ВВП протягом декількох років.

Програму дій розробляє сама держава, плануючи показники дефіциту на кожен рік, а Єврокомісія погоджує і стежить за її виконанням.

Раніше Єврокомісія повідомила про те, що ще чотири країни - Бельгія, Кіпр, Мальта і Польща - могли не виконати плани з дефіциту в 2011 і 2012 роках. Однак ці держави, як зазначав регулятор, на відміну від Угорщини, вдаються до ефективних дій для боротьби з бюджетним дефіцитом.

Євросоюз різко розкритикував Угорщину за порушення основних принципів та цінностей ЄС. Справа в ухвалених поправках до конституції Угорщини, за якими посилився політичний контроль над судами, релігійними групами, ЗМІ та центральним банком.

ЄС вимагає привести Основний закон у відповідність до європейських норм і дав Будапешту час до 17 лютого.

Через скандал під загрозою опинилося отримання Будапештом кредиту від МВФ.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
1664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація