Лікарі визначили ідеальну дозу алкоголю на тиждень

Лікарі визначили ідеальну дозу алкоголю на тиждень

Визначено безпечну дозу алкоголю

7 пляшок пива, або пляшка горілки на тиждень шкоди чоловічому організмові не принесуть, в жінок доза – вдвічі менша.

Так звану "безпечну дозу алкоголю" вивели експерти Міжнародної організації праці і Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це 12,8 грам чистого спирту.

Тобто, на думку міжнародної організації праці, здоровий чоловік за тиждень може випити 7 пляшок пива. Або одну пляшку горілки. Жінку така доза якщо не вб'є, то серйозно їй нашкодить. Жінкам дозволяють вдвічі менше, йдеться у сюжеті ТСН.

Столового вина - сильній половині - дві пляшки, лікеру - лише півпляшки. Жінкам, відповідно, -вдвічі менше.

В одному з київських генделиків з цим не згодні: "5 чарок? Кому як. Мені може й мало буде", - розповів відвідувач.

Також поділилися звичками представники інших щаблів суспільства.

"Хороша вечеря, хороша компанія і келих вина - це дуже по-європейськи, мені так здається", розповіла донька голови ВР Олена Литвина.

Футболіст Олександр Шовковський свою дозу знає. Якщо друга людина - також чоловік, Олександр вкладається. "Максимальна доза – це пляшка на двох людей", - ділиться футболіст. А от дизайнерка Юлія Айсіна зізнається: доза залежить від настрою: "Якщо в мене розгульний настрій, я випиваю дуже багато".

Як часто дружина народного депутата Марина Кінах підіймає собі настрій - не зізнається. Але запевняє: міру знає: "Мені колись лікар сказав, що у вашого тата алкоголь бере участь в обміні речовин. Я не можу так сказати про себе. І потрібно знати міру", - застерігає жінка.

"Міра" на один раз, за словами експертів, - не більше 5 доз. Тобто, максимум - дві чарки горілки чи дві з половиною пляшки пива. Або до 5 келихів легкого вина.

"Перше питання, яке виникає – чи можна випити за раз, а потім не пити? Звичайно, ні! Це повинно бути розтягнуто в часі. І обов'язково протягом цього тижня повинно бути 2, а краще – 3 дні тверезості", - наставляє завідувач Центральної наркологічної поліклініки УММУАН МОЗ України Юрій Галич.

А ще краще - усі сім днів тверезості на тиждень, - запевняє нарколог-практик.

Скільки випити, щоб собі не нашкодити?

Скільки випити, щоб собі не нашкодити?

Повʼязані теми:

Наступна публікація