На Дніпропетровщині горить військовий полігон, а на Херсонщині – величезні ліси

Під час військових навчань спалахнуло до 25 гектарів трави.

На військовому полігоні поблизу селища Гвардійське на Дніпропетровщині спалахнула масштабна пожежа. Під час навчань загорілося до 25 гектарів трави.

За попередньою версією надзвичайників, причиною загоряння стали стрільби та використання вибухівки. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок. Вогонь швидко розповсюдився. Аби завадити йому підібратися до військової частини, довелось задіяти 24 одиниці спецтехніки та близько трьох сотень людей. До гасіння, окрім надзвичайників, долучили військових та працівників місцевого лісгоспу. Ближче до ночі вогонь локалізували, але декілька його осередків далі продовжували палати, тож з вогнем боротьбу продовжували і вночі.

На ранок стало відомо, що пожежу нарешті локалізували, але повністю здолати її поки не вдалось. Як повідомляють в обласній службі з надзвичайних ситуацій, вогонь наразі зберігається у трьох осередках, на території 5 гектарів. Горить трава, до дерев вогонь не дістався. Пожежа вже не розповсюджується. Якщо вчора вдень горіло 25 гектарів, а до ночі - близько семи, то зараз територія пожежі ще менша.

Як повідомляють надзвичайники, загрози для самої військової частини, а також для мешканців селища, де вона розташована, немає. Частина – за кілька кілометрів від поселень, тож багато хто з місцевих про пожежу навіть не знає.

На полігоні залишаються близько 300 рятувальників, лісників та військових, працює спецтехніка - найближчим часом сподіваються остаточно здолати вогонь. Тут головне, аби не здійнявся вітер, і не змарнував зусилля пожежників.

Тим часом лісові пожежі надокучають Херсонщині. Лише за добу там вигоріло майже 20 гектарів соснового бору. Палала здебільшого так звана лісова підстилка - сухий та товстий шар хвої. В одному місці гасили - займалося в іншому. За минулий тиждень у регіоні зафіксували сім дрібніших пожеж загальною площею до 18 гектарів. Рятувальники підозрюють, що це були підпали.

Залиште свій коментар