Тривожні дні

Тривожні дні

Роман Чайка

Ну дуже випадковий витік надсекретної інформації підняв дибки волосся: тілу №1 в Україні загрожують терористи-снайпери.

Тривожні дні червня. Ну дуже випадковий витік надсекретної інформації підняв дибки волосся: тілу №1 в Україні загрожують терористи-снайпери. Навіть не так, щоб ця інформація випадково витекла із застінків СБУ, як "джерело" газети Ахметова "інформує"... Це змушує і управління держохорони, і усе СБУ, і навіть самого Хорошковського перенапружуватися і цілодобово "бдіти" на службі, або старанно робити вигляд. Тепер люди в пагонах і без стали заручниками не так того снайпера, як "джерела", яке інформує через газети...

Для початку змінили маршрут кортежу Президента, щоб кілера остаточно заплутати. Гаванський міст, яким в напрямку на спальну Оболонь їздили кияни, а в обидва напрямки - лише кортеж Гаранта, тепер просто перекрили. Повністю. Один міст – для одного кортежу. І страшні автомобільні корки паралізували цілий район Подолу і прилеглі до центру вулиці. Тепер жоден кілер на ризикне тут засідку робити, бо виїхати з місця замаху він зможе хіба що на велосипеді і дуже повільно, щоб не поцарапати педалями дорогі авто, які простоюють годинами під сонцем. Блискуча контр-операція.

Ледве спецслужби зняли загрозу снайпера, якому на совково-індустріальній вулиці Богатирській біля пивзаводу Оболонь стало значно важче сховатися і прицілитися, як тут же виник новий "менінгіт". Ще один дозований витік секретної інформації від "газетного джерела" в конторі: за планом Тимошенко і на гроші Березовського от-от має з'явитися чеченський шахид-смертник, який на затемненій "восьмьорці" протаранить і підірве найшвидший кортеж країни. Можливо, весь обвішаний поясами шахіда, шахід вже заліг на квартирі десь на Троєщині...

Цікаво, скільки часу ще вдасться вітчизняним чекістам залякувати Президента і змальовувати в пресі та в його уяві епічні сценарії, крутіші за яєчний теракт? У них тепер лишень три виходи.

Малоймовірний: визнати "туфту" від "джерела" і тихо піти на пенсію. Реалістичний: розіграти комедію з хлопавками і пукавками, врятувати Гаранта і рішуче закрутити гайки усій країні.

І російський - чесно і "без фуфла" постріляти трохи, повзривати, так щоб в телекартинці було не гірше за Беслан, і посадити кого треба. А кого треба "джерело газетне" вже писало. Зрештою список можна розширити.

Тривожно на душі і в губернаторів, яких Гарант розставив по горизонталі, для побудови чіткої вертикалі одноосібної влади. От, приміром, прокидається Ярослав Сухий вранці ако глава Тернопільської ОДА, глип за вікно, а там Бандерштадт, депутати тягнибоківські ходять, загрозливо димить сміттєзвалище. І дав би лад губернатор Ярослав тому отруйно-смердючому полігону твердих відходів, але як от забезпечити більшість для рідної Партії Регіонів у всіх селищних радах і в місті Тернополі до осені?! Як дати план із центру у відсотках з таким "нєблагонадьожним" населенням? А ще ж тривожно смокче під ложечкою щоранку, а чи бува спікер Литвин не поставив підло у порядок денний його мандат сумісника-народного депутата?! Проголосують в одну мить у тому далекому Києві і все – ти простий торканий губер, а довкола западенці і дрімуча Галичина, достойна пензля Табачника. Жах... І втік Ярослав Сухий з Тернополя, і забрав свою карточку і мандат народного депутата, і буде знову вірою та правдою служити народу під омофором пана Богуслаєва та інших вождів партії.

А от вірний регіонал Анатолій Гриценко, що десятиліттями служив у гарячій точці Криму – Вєрховном Совєтє півострова, як то тепер називається, дочекався тривожних новин і вирішив діяти першим. Два місяці у засланні у Херсонській губернії. Замість знайомих феесбешників із братського флоту - вороже налаштовані буржуазно-націоналістичні "арбузи", кавуни по– їхньому. Попереду вибори, довкола реформи, позаду Крим і мідні труби. Більше терпіти не міг, сердега. Написав заяву сам. Указ. Дембель.

Тривожно бути міністром у ці дні. Та що там міністром – страшно бути навіть віце-прем'єр-міністром. Навіть з прізвищем Сівкович – усе-одно якось тривожно. Прокинувся вранці і вже взявся наводити лад з танчиками-ракетками в "Укрспецекспорті", а тут побратим по партії Володимир Ярощук з трибуни парламенту горланить - звинувачує віце-прем'єр-міністра Сівковича у рейдерстві. Правда, як каже опозиціонер Куликов, у того депутата Ярощука "є дружина, яка є реєстратором Київенерго, Київводоканалу й усіх інших підприємств, які сьогодні перестали бути комунальними". Ну от після таких заяв тепер їм трьом стало тривожно на душі.

І міністром житлово-комунального господарства бути важко. Прокинувся вранці Олександр Попов, чи не єдиний міністр, який розумів яку йому реформу проводити не на словах красивих у телевізорі, а на ділі в жеках поганих... Так от – прокинувся міністром ЖКГ, а ліг спати вже начальником космічного владики столиці Черновецького. Гарант та Азаров кинули Попова у бункер ворожий. Один проти страшної молодої команди. Довкола лесики, баси...Столиця так і не запалала любов'ю до партії влади. Може Попову до осені виборів вдасться хоча б елементарний порядок навести в столиці і кияни із вдячності проголосують правильно? ...Тривожні плани й надії.

Та й в опозиції бути лякливо якось в останні дні перед відпусткою. Ще чуть-чуть і без тебе приймуть Податковий кодекс, за яким можна буде законно забирати усе під податки і стежити за платником податків, і допитувати його, і карати, і арештовувати. Одним словом - опричники з Податкової зможуть "мочити" на свій розсуд, або за партійною ознакою. І спитають у тебе: а твій голос пішов за Податковий кодекс, опозиціонере? А який у тебе бізнес, опозиціонере? А скільки податків ти платиш, опозиціонере? А чи готовий ти до нічного допиту на своїй віллі в Конча-Заспі, опозиціонере? Щоб не шукати відповіді на ці безглузді запитання група принципових помаранчевих на чолі з Жванією створила "кружок самооборони" у коаліції "Стабільність і реформи". Кажуть, ще є багато опозиціонерів, які бояться здавати зовнішнє тестування податкової, і вже у найближчі години почнуть стабілізувати своє життя і разом з братами-регіоналами реформувати наше з вами...

_____________________________________

Читайте також:

Технології спекотного літа

Нова технологія боротьби з інакомислячими – називати усі їх заяви і виступи брудними політичними технологіями. Це ноу-хау базується на старій. ще біблійній доктрині - "хапай злодія" голосніше за всіх волає той, хто щойно розжився шапкою ближнього свого.

Повʼязані теми:

Наступна публікація