Якою буде нова Рада?

Якою буде нова Рада?

Цей парламент однозначно не досидить до кінця своєї каденції.

Рішення Порошенка розпустити Верховну Раду було ухвалене для забезпечення миру на сході України. Адже ми пам'ятаємо, як Росія робила все можливе для зриву президентських виборів, розуміючи, що відсутність легітимного президента підривала, насамперед, готовність збройних сил протистояти агресії. І ми пам'ятаємо, як швидко з'явилась рішучість в армії, в Національній гвардії, коли з'явився верховний головнокомандувач.

Аналогічно переобрання парламенту сьогодні є життєво необхідним для того, аби зачистити еліти, які зрадили Україну, які працювали на сепаратистів, насамперед, у східних регіонах України.

Головне те, що виборча система не буде змінена – нинішня Рада не піде на запровадження пропорційної системи за відкритими списками. Максимум можуть бути косметичні зміни. Наприклад, може бути зменшений виборчий бар'єр, можливо, будуть дозволені виборчі блоки – це вигідно насамперед діючому президенту, який збирається утворити Блок Петра Порошенка. І, можливо, будуть запроваджені якісь зміни в частині формування окружних і дільничних виборчих комісіях комісій, бо за нинішньої системи, коли є терор, коли є політичні вбивства, треба зменшувати кворум при ухваленні ними рішень.

Яким буде парламент 8-го скликання? Понад 80% депутатів будуть європейські орієнтованими. І проросійські партії, такі як Партія регіонів, комуністи, якщо вони взагалі пройдуть до парламенту, звичайно, будуть у абсолютній меншості.

Швидше за все, на першому місці буде Блок Петра Порошенка, на другому місці "Батьківщина", бо сьогодні оголошено рішення, що Арсеній Яценюк все ж піде на вибори разом з "Батьківщиною", відповідно, це збільшує шанси Тимошенко. Третьою, можливо, буде Радикальна партія Олега Ляшка, четвертим УДАР, п'ятою "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка і шостою – "Сильна Україна" Сергія Тігіпка.

На сьогоднішній день тільки ці шість партій мають шанси подолати п'ятивідсотковий бар'єр. Якщо він буде зменшений до 3%, тоді до парламенту зможуть зайти і Партія регіонів, і, можливо, комуністи, якщо їхню партію не заборонять. Але головна проблема цих виборів – збереження мажоритарної компоненти. Це в будь-якому випадку дасть можливість зайти до нової Ради одіозним представникам колишньої Сім'ї Януковича, Партії регіонів – вони ж нікуди не ділись.

Але буде ще кілька проблем. По-перше, проблема забезпечення виборів у 12 округах Автономної республіки Крим разом з Севастополем, як забезпечити вибори на Донбасі та Луганщині. Тут є два можливих варіанти: або ЦВК дозволить обиратися і тоді, наприклад, виборчі комісії для Криму будуть розташовані на території Херсонської області, відповідно депутатом можна буде стати, отримавши лише 200-300 голосів. Або другий варіант – що у наступному складі парламенту не будуть представлені частина Луганської, Донецької областей і Крим. Відповідно, в парламенті буде не 450, а 420-410 депутатів. Але при цьому він все одно буде правочинним.

Що стосується характеру парламенту 8-го скликання, він буде занадто радикальний, через це матиме протиріччя з президентом. Цей парламент однозначно не досидить до кінця своєї каденції – Порошенко так само його розпустить і будуть ще одні дострокові вибори до Верховної Ради. Причому це може статися достатньо швидко - вже протягом першого року діяльності нового складку, оскільки економічна ситуація буде складною.

Коаліція, швидше за все, буде пропрезидентська: туди увійде Блок Порошенка, УДАР, "Батьківщина", "Громадянська позиція" Гриценка, може "Радикальна партія" Ляшко. "Сильна Україна" Тігіпка може опинитися в опозиції. Або навпаки може скластися така ситуація, що пропрезидентська більшість отримає фантастичну кількість голосів – понад 350, тобто повну конституційну більшість. Але це все одно не убезпечить новий парламент від розпуску, надто нерівномірним він буде, надто сильно його роздиратимуть внутрішні протиріччя.

Така ж доля очікує і на новий уряд. Згідно з Конституцією, Кабмін має складати повноваження перед новою Верховною Радою, відповідно, буде голосування за новий склад уряду. І якщо "Батьківщина" отримає дуже високий результат, а це можливий варіант, то Арсеній Яценюк знову стане прем'єр-міністром. Але склад уряду буде таким само строкатим, як і сама Рада, що не дасть йому нормально працювати. І парламент 8-го скликання, і новий уряд будуть тимчасовими.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів