Російські бойовики вимагають статус учасника бойових дій за Донбас

Але влада РФ їх ігнорує.

Так званий "Союз добровольців Донбасу", який об'єднує в Росії бойовиків, що воювали в Донецькій і Луганській областях, вимагає, щоб бійці отримали статус учасника бойових дій.

Всього, за їхніми даними, на Донбасі, в лавах терористів воювали кілька тисяч осіб (повний реєстр поки що не складено), більше 200 там загинули і близько 300 отримали поранення. Самі учасники кажуть, що хотіли б разом зі статусом отримати повагу в суспільстві, пише Газета.ru.

У матеріалі видання йдеться про 41-річного жителя Москви Еркіне Ісманова, який воював за бойовиків на Донбасі майже рік з липня 2014 року і став інвалідом другої групи. За його словами, у лікарнях з ним та іншими бойовиками поводилися "як зі скотами": "пацанам прямо в обличчя кажуть: "Ми вас туди не посилали".

"Відсутність чіткого статусу добровольця в Росії породжує труднощі з працевлаштуванням і проблеми з правоохоронними органами. Одному зі знайомих ополченців новосибірський банк не відкрив рахунок, вказавши, що їх можуть потім притягнути до відповідальності по статті "фінансування терористичної діяльності", - розповів замкерівника організації Е.Н.О.Т.corp, яка відправляє російських бойовиків на Донбас.

Російський сенатор Франц Клинцевич каже, що всією душею за те, щоб "ополченцям" дали такий статус, але державно-правове управління цього не допустить.

Як відомо, в Росії всіляко намагаються приховати участь своїх військових у конфлікті на Донбасі. Зокрема, своїх солдатів вони таємно ховають на кладовищах, часто не вказуючи імен.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: