(На)поминальний піст

Дата публікації
Перегляди
666
Поділитись:
WhatsApp
Viber
(На)поминальний піст

Успенський піст – це час замислитися над питаннями життя і смерті.

Сьогодні, 14 серпня, розпочався Успенський піст. Це найкоротший з багатоденних постів року. Він триватиме два тижні до 28 серпня – дня Успіння Божої Матері, тому і називається Успенським.

Успіння – це благочестива назва смерті і переходу у вічність Тієї, яка народила Того, хто воскрес.

Смерть – це немов сон (такий етимологічний сенс слова "успіння"), під час якого відбувається перехід від життя земного до життя небесного. Смерть – це немов друге народження для вічного життя. Тому на іконах Успіння Божої Матері зображується Христос, який біля Спочилої тримає на руках її душу в образі немовляти.

Фото: УНІАН

Християни – це люди, які вірять у Воскресіння Христове і Вічне Життя. І якщо до Свята Воскресіння нас веде Великий піст, то піст Успенський – це час замислитися над питаннями життя і смерті. Це час особистої молитовної і світоглядної підготовки до переходу у Вічне Життя, до якого невпинно рухається земне життя кожного з нас.

Кожна людина стикається зі смертю інших людей. Спочатку це бабусі і дідусі, потім батьки, потім друзі і знайомі, а іноді і незнайомі люди. На жаль, трапляється, що життя людини обривається на самому її початку, і тоді батьки оплакують втрату дітей.

І якщо у мирний час такі випадки є поодинокими, то під час війни, яка розгорілася на Сході нашої країни, ми щодня отримуємо повідомлення про загибель наших воїнів і мирних громадян. Саме тому під час цьогорічного Успенського посту є велика потреба у додатковій молитві за упокій усіх, кого забрала ця безглузда війна, та реальній доброчинності по відношенню до родин, які втратили своїх дітей, матерів, чоловіків і батьків.

А починається піст 14 серпня Першим Спасом – святом на честь Хреста Господнього як нагадування нам, що наше земне життя має бути шляхом жертовного служіння. А ще цей день називають Медовим Спасом, бо саме тоді за церковною традицією освячується мед нового врожаю.

Фото: УНІАН

На другому тижні посту, 19 серпня, буде свято Преображення Господнього (Другий Спас) – як нагадування, що наше життя має змінитися (преобразитися) у відповідності до нашої віри.

А завершиться піст 28 серпня, в день Успіння Божої Матері – як нагадування, що і на нас чекає зустріч з Христом у Вічності.

Нагадаю також, що цей піст – суворий. Ми утримуємося в ці два тижні і від м'яса, і від риби, і від молочного. Але, гадаю, влітку – це не складно.

А ще під час посту буде найбільше державне свято нашої країни – День Незалежності. І тут немає суперечки між святкуванням і постом. Більше того, стояння на посту, оборона країни, самопожертва – це те, що особливо потрібно нашій країні і народові під час зовнішньої агресії і внутрішніх конфліктів. А піст релігійний якраз і виховує ці чесноти, які людина розкриває під час випробувань долі. Крім того, піст вчить нас самообмеженню, що важливо під час економічної кризи; піст вчить нас приборкувати власні пристрасті, що важливо під час великої емоційної і інформаційної напруги; піст вчить нас бути миротворцями, що важливо для пошуку шляхів припинення війни і відновлення миру і в країні, і в душах.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
666
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація