У що вірять на Миколая?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Або чому в нього вірять навіть дорослі, які не завжди вірять у Діда Мороза.

Два роки тому я написав свій найкращий на сьогодні текст до Дня Святого Миколая "Чи є Снігуронька у Святого Миколая?"

Здавалося, що ще додати? Тільки переказувати у той чи інший спосіб.

Але напередодні я був запрошений друзями на камерну і душевну подію з нагоди свята. Там я почув пісню у виконанні відомого актора, який останнім часом здобуває популярність як автор і виконавець власних пісень. Пісня була про війну і зв'язок воїна з родиною, про життя, смерть і воскресіння.

І тут я зрозумів, що історія Святого Миколая для нас, християн, - це історія про нашу віру у Воскресіння Христове і життя вічне для його святих.

Святий Миколай реальніший за Діда Мороза не тому, що він реально жив 16 століть тому. Наявність його в історії чи наявність місця його поховання і перепоховання не додає йому реальності сьогодні. Навіть історії про його добрі справи і чудеса іноді сприймаються сучасним слухачем як казки про Діда Мороза.

Але що тоді робить Святого Миколая реальним? Чому в нього вірять дорослі, які не завжди вірять у Діда Мороза, хоча сумлінно продовжують щороку відпрацьовувати за обох?

Святого Миколая реальним робить наша віра. Віра у реальність Воскресіння Христового. Віра у реальність Христа і віра у реальність вічного життя.

А віру живою роблять добрі справи. Без них, за влучним висловом Святого Письма, вона є мертвою.

Святий Миколай і сьогодні є тим, хто спонукає нас до добрих справ і доброчинності. Саме ми, і дорослі і малі, стаємо посланцями (грецькою, - ангелами) добра і помічниками Святого Миколая, який є Божим служителем. І, якщо для такої, як він, людини з невеличкого містечка Мири у Малій Азії (сучасна Туреччина) є можливим бути Божим помічником вже багато століть, то і для нас це реально і за життя і у вічності.

А ще, ми віримо в Святого Миколая так само, як віримо, що наші спочилі батьки, дідусі і бабусі слідкують за нами з небес і допомогають, навіть якщо їх не просити. Як віримо, що діточки, які відходять до Бога передчасно, можуть бути ангелами-охонцями для своїх батьків і інших дітей в родині. Як віримо в те, що воїни, які жертвують життям, захищаючи Батьківщину, поповнюють ряди Небесних сотень. Як віримо в те, що у Бога немає мертвий, у Бога – всі живі.

P.S. В казки, міфи та легенди ми також віримо, але дещо інакше.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції