Давня історія на пляжі Севастополя

Якщо під час літнього відпочинку Вам хочеться поєднати тепле море з цікавими екскурсіями, Севастополь – саме те місце, яке потрібно відвідати.

Вид на місто з Малахова кургана
Одне з найпопулярніших курортних міст Криму, Севастополь, місце унікальне, здатне задовольнити потреби будь-кого. Тут до послуг туристів і тепле Чорне море з водними розвагами на будь-який смак, і природа, що вражає своєю красою, і безліч пам’яток історії – від античності до ХХ сторіччя.

Історична спадщина Севастополя приваблює в ньому чи не найбільше. Саме місто досить молоде, воно було закладене у 1783 році, як база Чорноморського флоту тодішньої Російської імперії та її південний форпост. Втім, його пам’ятки сягають корінням античних часів.

Справжньою перлиною Севастополя є руїни давнього міста – Херсонеса Таврійського, включені до числа Семи чудес України за підсумком національного конкурсу. Херсонес – осередок античності на українських землях.

Місто було засноване давньогрецькими колоністами більше, ніж 2,5 тисячі років тому, та протягом своєї історії належало давнім грекам і римлянам, а у середні віки входило до складу могутньої Візантійської імперії. У часи свого розквіту Херсонес був величним містом із могутніми мурами, храмами і справжнім античним театром. Заселяли Херсонес різноманітні племена. А за часів Київської Русі місто назавжди увійшло до української історії, бо саме тут прийняв хрещення князь Володимир, зробивши потім православною всю Русь. Після цього Херсонес (у ті часи - Корсунь) вважається колискою українського християнства.

Зараз Херсонес – це національний заповідник. Всякий, хто відвідує його, може побачити, по-перше, унікальні античні пам’ятки. Це елліністичний театр, римська цитадель, руїни язичницьких і християнських храмів, рештки оборонних стін, житлових і господарських будівель тощо. По-друге, це величний Володимирський собор і різноманітні пам’ятники, збудовані на згадку про Хрещення Русі. Взагалі, щоб ретельно розглянути пам’ятки старовини, туристи зазвичай витрачають цілий день. Причому тут можна поєднати приємне з корисним – прямісінько поруч із давніми руїнами плещеться море і є пляж.

Знаменитий Севастополь й іншими пам’ятками. Зокрема, з особливою пошаною тут згадують учасників Кримської війни та оборони міста у 1854-55 роках, яка тривала 349 днів. Шлях місцями бойової слави тих часів зазвичай починається з Музею оборони Севастополя, де зібрані унікальні експонати з історії Чорноморського флоту – від ХІХ сторіччя до наших днів. Далі туристи зазвичай прямують на Малахов курган – одну з найвищих точок міста, з якої відкривається чудовий краєвид. Далі – ще одна перлина міста, панорама «Оборона Севастополя». Це спеціальна кругла будівля, у якій розташована величезна картина – зображення одного з епізодів із історії Кримської війни. Зображення завдовжки 115 метрів і завширшки 14 метрів та предметний план площею 900 квадратних метрів створюють у того, хто опиняється в панорамі, відчуття присутності під час бою.

Завершується подорож пам’ятними військовими місцями оглядом головного монумента міста - пам’ятника загиблим кораблям, що височіє прямісінько посеред Севастопольської бухти. І прямо звідси можна попрямувати іншими знаменними історичними місцями. Зокрема, велику увагу приділено обороні міста під час Великої вітчизняної війни. Про ці часи, коли Севастополь став містом-героєм, нагадують діорама на Сапун-горі, меморіал, присвячений війні тощо.

І, звичайно, море. У самому Севастополі доступні будь-які найсучасніші види морських розваг. Якщо бажаєте, можете просто купатися і загоряти або здійснювати морські прогулянки. А можна трохи від’їхати від міста і потрапити у Балаклавську бухту. Оточена горами, із синьою чистою водою, це місце одне з найкрасивіших в Україні. А крім див природи тут є унікальний радянський завод з будівництва підводних човнів, який можна відвідати з екскурсією.

Отже, якщо хочете побачити унікальне поєднання історії та чудового моря, відвідайте Севастополь.

Повʼязані теми:

Наступна публікація