10 травня в Історії

10 травня в Історії

10 травня в Історії

Найважливіші події в історії всього світу, що сталися 10 травня.

  У 1706 році  спустили  на воду перший 19-гарматний корабель в Адміралтействі у Петербурзі.

1811 рік  — у Великій Британії запроваджені паперові гроші.

1883 року у Москві вперше спалахнули 22 електричні дугові ліхтарі.

В 1906-му   відкрилося перше засідання Державної Думи Росії.

Засідання Державної думи відбулося в Таврійському палаці Санкт-Петербургу. Депутатів на той час було 478. Головою  обрали  кадета С. Муровцева, секретарем — князя Д. Шаховського(теж кадета). Перша дума працювала 72 дні. Розпустив її  Микола ІІ за намір скасувати приватне землеволодіння.

 1932 рік  — в Ленінграді завод "Комінтерн" випустив перші 20 радянських телевізорів.

 У 1956 році   в СРСР відмінена плата за навчання в старших класах середніх шкіл.

 1960 року  американський атомний човен "Тритон" завершив першу підводну кругосвітню подорож, котра тривала 84 дні.

Маршрутом було обрано шлях, пройдений експедицією Магеллана три століття перед тим. Одним із з завдань експедиції "Тритона" було тестування психологічної атмосфери колективу з 183 людей, котрі довгий час перебувають у замкнутому просторі, виконуючи складні нестандартні завдання.

У 1975-му   американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхнув ядро далі 21 метра (його рекорд був побитий тільки через 12 років).

1993-го  на вершині Евереста одночасно зібралися 40 чоловік з дев'яти експедицій — рекордна кількість людей на цій горі.

Найвища вершина земної кулі, розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Гора названа  на честь британського полковника Джорджа Евереста, який керував геодезичними роботами в Індії з 1830 по 1843 рік. 

10 травня народилися:

У 1950-му  — Наталія Бондарчук, російська актриса.

ЇЇ батько - прославлений режисер Сергій Бондарчук, а мати - актриса Інна Макарова. Федір і Олена Бондарчук - брат і сестра Наталії по батьку. Дебют актриси в кіно відбувся в 1970 році ("Біля озера"). Потім Наталя зіграла у фільмах "Прийшов солдат з фронту", "Ти і я". Величезну популярність як актриса Наталія Бондарчук отримала після ролі у фільмі "Соляріс" (режисер - Андрій Тарковський. Слідом за виконанням цієї ролі до Наталі почали надходити численні пропозиції.

1956 року  народився  Владислав Лістьєв, телеведучий, шоу-мен, генеральний директор ОРТ; застрелений в під'їзді власного будинку.

З 1987 по 1990 рік вів програму "Погляд" на Центральному телебаченні. З 1990 році — художній керівник, який веде програми "Поле Чудес", "Тема", "Година пік". У 1991 році став генеральним продюсером телекомпанії ОРТ, а в 1993 році — її президентом.

В 1960 році народився  Боно (Пол Х'юстон), ірландський рок-музикант, співак (U2: Sunday Bloody Sunday, Pride , With You or Without You).

Повʼязані теми:

Наступна публікація