11 березня в Історії

11  березня в Історії

історія

Вагомі події минулого, відкриття, та дні народження видатних людей – про це все ви  можете дізнатися з нашої рубрики.

  У 843 році вперше проведено "Торжество Православ'я" (відновлення іконошанування у Візантийській імперії).

В першу неділю Великого посту Православна Церква святкує Торжество Православ'я, яке присвячене спогадам подій, що відбулися в VIII-IX столітті у Візантії й пов'язані з остаточним впорядкуванням догматів Православної Віри. Для цього був скликаний VII Вселенський собор, який засудив єресі іконоборства та встановив православне іконошанування.

1302 рік — якщо вірити Шекспіру, то саме в цей день одружились Ромео і Джульєтта.

У 1702-му вийшла у світ англійська газета "Дейлі курант", перша щоденна газета у світі.

1931 року — в СРСР уведено комплекс ГПО ("Готовий до праці й оборони").

І в цей же день в СРСР заборонили продаж і ввезення Біблії.

У 1969 році компанія Levi Strauss почала продаж нової моделі джинсів "кльош".

1985-го Михайло Горбачов обраний генеральним секретарем ЦК КПРС.

2005 рік — екс-чемпіон світу Гаррі Каспаров оголосив про завершення шахової кар'єри.

Малого Гаррі в  шахи  навчив грати його батько, Кім Мойсейович Каспаров. Вже з десяти років Каспаров займався у шаховій школі минулого чемпіона світу з шахів Михайла Ботвинника. У 15 років став особистим асистентом Бот винника. У 12 років році на сеансі одночасної гри чемпіона світу з шахів Анатолія Карпова спромігся зіграти внічию. Наступного року 13-річний Каспаров здобув звання чемпіона СРСР з шахів серед юнаків. В 15 років виграв шаховий Меморіал Сокольского у Мінську і завоював звання шахового майстра. В 17 Каспаров став наймолодшим у світі гросмейстером, отримав у Дортмунді звання чемпіона світу із шахів серед юнаків, крім того, закінчив середню школу із золотою медаллю. В 22 роки став 13 чемпіоном світу з шахів, обігравши Анатолія Карпова

Цього дня народилися:

У 1811-му Урбен Левер'є, французький астроном.

Урбен обчислив орбіту й положення невідомої планети Сонячної системи, названої потім Нептуном (у 1846 році за його вказівками цю планету виявив німецький астроном Галлі).

1863 року народився Володимир Липський, український учений, ботанік.

У 1922-1928 роках  – президент Академії наук України;
Липський був ініціатором створення Ботанічного саду УАН у Києві, розробив план саду і почав його практичне створення в дворі президії Академії наук по вулиці Володимирській. Нинішній Ботанічний сад Академії наук було розбито в 1935 році в районі Звіринець, коли його ініціатор уже працював в Одесі.

1890 рік Ванневар Буш, американський інженер, учений і організатор, творець гіпертексту (тексту, який містить указівники на інші документи), перших диференціальних аналізаторів тощо.

В 1906-му народився Зіно Давідофф (Зіновій Давидов), швейцарський підприємець уродженець Києва, засновник всесвітньо відомої тютюнової компанії Davidoff.

Його родина виїхала з Києва, коли Зіновію було п’ять років. Там, у Женеві, батько відкрив невелику тютюнову крамницю. Як пишуть, серед її перших покупців був Володимир Ленін. Зіно після кількох років, проведених у Південній Америці та на Кубі, відкрив виробництво сигар, створивши в результаті знамениту фірму, що стала європейським центром з продажу гаванських сигар. Зіно приписують створення першого настільного хумідора - спеціального дерев'яного контейнера для зберігання сигар.

1978 –го народився Дідьє Дрогба, футболіст із Кот-д'Івуар, нападник англійського "Челсі".

Раніше грав за "Марсель", "Генгам" і "Ле Ман"). Дворазовий чемпіон Англії (2005, 2006), тричі був названий найкращим футболістом Африки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація