14 жовтня в Історії

Дата публікації
Перегляди
3815
Поділитись:
WhatsApp
Viber
14 жовтня в Історії

У цей день в Лондоні опублікували книгу Алана Мілна - "Вінні пух".

Історичні відомості про те, чим відзначився цей день у світі.

  Сьогодні  - свято Покрови Пресвятої Богородиці.

14 жовтня  1884-го року   в США Джордж Істман запатентував фотографічний фільм і свою фотоплівку. 

Джордж Істмен запатентував фотоплівку на паперовій основі, котру можна було змотувати в котушку і використовувати в такому вигляді у фотоапараті. Для того, щоб стимулювати продаж плівки і заохотити фотоаматорів, Істмен сконструював нескладну фотокамеру, котра продавалась по 25 доларів в комплекті з уже поміщеною в неї щойно винайденою фотоплівкою на 100 знімків; після її закінчення користувач міг за 10 доларів перезарядити фотокамеру. Завдяки такому маркетинговому ходу у 1888 році було продано 13 тисяч фотокамер.

У  1918-му   в Сімферополі відбулося урочисте відкриття Таврійського університету.

У  1926-му   в Лондоні опублікована книга Алана Мілна "Вінні-пух".

В книжці  були зібрані казки Мілна, придумані для його сина Крістофера. Завдяки популярності книги, згодом були вже спеціально написані "Дім Пуха", "Коли ми були дуже молодими" і "Тепер нас шестеро".

14 жовтня  1942 року   — офіційна дата народження Української Повстанської Армії, сформованої протягом 1942 року із розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН. 

У  1947- му     24-річний американський льотчик капітан Чарльз Йєгер на експериментальному літаку X-1 компанії Bell Aircraft першим у світі подолав звуковий бар'єр. 

В районі Сухого озера у південній Каліфорнії X-1 був піднятий літаком B-29 на висоту близько 8 кілометрів і скинутий назовні через бомбовий відсік, після чого він пролетів 13 кілометрів з середньою швидкістю 662 милі/год (звукова швидкість на цій висоті). Із-за засекреченості проекту вся інформація про це досягнення трималась в таємниці до червня 1948 року. У 1953 році Йєгер на літаку X-1A встановив ще один рекорд швидкості - 1650 миль/год (близько 2600 км/год). 

  В  1962-му   почалася  Карибська криза, котра поставила Радянський Союз і США на межу виникнення ядерної війни. 

Приводом до загострення стосунків між двома державами стало виявлення американсьим розвідувальним літаком U-2 доказів розміщення на Кубі радянських ракет середньої дальності, здатних нести ядерні боєзаряди. Наступні двотижневі переговори між США і СРСР, присвячені вирішенню Карибської кризи, дозволили ліквідувати загрозу ядерної війни, до котрої людство підійшло як ніколи близько.

  Цього  дня  народилися:

У  1644-му   - Уільям Пенн, англійський квакер, засновник і губернатор однієї з перших північно-американських колоній, котра була названа в його честь (Пенсильванія).

  1765-го  року  Яків Захаров, російський хімік, який поклав початок науковому повітроплаванню. 

У  1890-му році   - Дуайт Дейвід Ейзенхауер, головнокомандуючий військами союзників у Західній Європі в роки 2-ї Світової війни, 34-й президент США (1953-61). 

1952-го року народився Микола Андріанов, російський гімнаст, семиразовий чемпіон Олімпійських ігор (1976 рік). 

У  1963-му році народився    Валентин Юдашкін, російський модельєр. 

В 1987 році  створив свою першу  колекцію, яка складалася  із 150 моделей. Через три роки   його колекція  побувала в  Парижі . З цього часу  показ  колекцій майстра  в Парижі  став традиційним . 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3815
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація